Michal Paška Hokej

Mikulášania si bez problémov poradili s Detvou

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš v dnešnom zápase šiesteho kola prvej hokejovej ligy na domácom ľade zdolali Detvu 6:1.

Mikulášania sa v stretnutí proti Detve predstavili v oklieštenej zostave, napriek tomu im úvod vyšiel na výbornú. Piatka najlepším spôsobom zúžitkoval prihrávku od Bartíka a v 8. minúte otvoril skóre. O minútu v oslabení Kadura prihrávkou pekne skúšal na Mravca, ale hráč Detvy v poslednej chvíli jeho pokus zmaril. V 12. minúte bol Kuráli v detvianskej bránke pozorný pri dorážke Macíka zblízka. V tej istej minúte hráč hostí Síkela išiel sám na Palka, zblízka prestrelil. Domáci Kokavec to strelou skúšal v 14. minúte, ale bola tečovaná. Dve minúty pred prvou sirénou Detva vyrovnala, v presilovke bol šťastným strelcom Indrych.

Domáci hráči sa do vedenia dostali v úvode prostrednej časti hry – po zlom vyhodení puku sa k nemu dostal Paukovček a v presilovke dostal svoje farby opäť do vedenia – 2:1. V 29. minúte Mravec pekne obišiel dvoch hráčov súpera, prihral Šmihulovi, ten tečoval vedľa bránky. Radosť domácim priaznivcom priniesla 39. minúta – Kokavec dobre vystrelil, k odrazenému puku sa dostal Macík, ktorý ho dopravil do bezpečia – 3:1.

Vstup do tretej tretiny mali hráči Liptovského Mikuláša raketový a hneď dali dva góly. O obidva presné zásahy sa postarali mladíci: najskôr Paukovček, ktorého o chvíľu nasledoval Kadura. V 47. Minúte vyskúšali Mikulášania pozornosť nového muža v bránke Detvy. Kadura sa ďalším, posledným gólom stretnutia, blysol aj v 56. minúte.

Rudolf Záruba, tréner HK 32 Liptovský Mikuláš: „V prvej tretine sme nepodali taký výkon, ako sme si predstavovali. Bojovnosťou a kolektívnym výkonom sa nám stretnutie podarilo dostať do víťazného konca. Zo základnej zostavy nám chýbali šiesti hráči. Som rád, že sa mladí chlapci chopili šance a gólovo sa presadili. Je dobré, že sa na góloch postupne podieľajú všetci hráči.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 6:1 (1:1, 2:0, 3:1) Góly: 8. Piatka (Bartík, Nitrianský), 24. Paukovček, 39. Macík (Kokavec), 43. Paukovček (Kuric, Macík), 43. Kadura (Mravec), 56. Kadura (Holiga) – 18. Indrych (Kóňa, Čanky). Rozhodovali: Bodák – Garaj, Tornay. Vylúčení: 2:5. Divákov: 580. HK 32 Liptovský Mikuláš: Palko – Macík, Hyben, Kubáň, Devečka, Klepáč M., Kuric, Kledrowetz, Šmihula, Mravec, Nitriansky, Kokavec, Matejka, Piatka, Bartík, Valášek, Kadura, Holiga, Paukovček, Staroň. HC 07 Detva: Kuráli (43. Lipnický) – Ťavoda, Zošiak, Koval, Síkela, Čanky, Piperek, Rehuš, Michálik, Škvarka, Mahdálik, Kubenko, Kozelnický, Šiška, Kóňa, Paciga, Neumann, Repa, Dvořák, Indrych.