Tomáš Batiz Správy Samospráva

Mikulášska radnica dostala dotáciu z eurofondov: Kam poputuje takmer 200-tisíc eur?

Mikulášska radnica získala na ďalšie rozšírenie a pokračovanie miestnej občianskej poriadkovej služby vyše 186 tisíc eur z eurofondov.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášska radnica dostala dotáciu z eurofondov: Kam poputuje takmer 200-tisíc eur?
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto sa v septembri 2018 zapojilo do výzvy s rovnakým zameraním, ako je projekt, ktorý už od januára 2018 v Mikuláši funguje. Dôvodom bolo, že jednotková cena na pracovné miesto v poriadkovej službe bola samotnou výzvou stanovená podľa minimálnej mzdy z roku 2017. Informuje o tom Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

Podňa nej sa nezohľadňovala jej prípadný medziročný nárast. „V novej výzve je jednotková cena na pracovné miesto navýšená o predpokladané zvýšenie minimálnej mzdy a umožňuje tiež čerpať paušálne výdavky do 40% mzdových výdavkov, čo je zvýšenie o 15% oproti aktuálnemu projektu,“ konštatuje Čapčíková.

„Úspešnosť jeho realizácie označila kontrola z ministerstva vnútra ako vzorový pre ostatné mestá a obce na Slovensku,“ poznamenal primátor Ján Blcháč.

Získané financie radnica použije aj na zvýšenie počtu členov služby z piatich na ôsmich na roky 2019 a 2020. „Vyplynulo to z podnetov obyvateľov a potrieb jednotlivých rómskych komunít v meste či škôl, na základe ktorých jedna hliadka nepostačuje,“ dodala Jana Kormaníková z oddelenia projektového manažmentu mikulášskej radnice.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie