Tomáš Batiz Správy

Mikulášska radnica vyzýva na elektronickú úhradu daní: Pred úradom boli zástupy

Liptovskomikulášska radnica vyzýva obyvateľov, aby úhrady daní a poplatkov vybavili elektronickou formou. Dôvodom sú rady pred úradom.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášska radnica vyzýva na elektronickú úhradu daní: Pred úradom boli zástupy
Zdroj: Dnes24.sk

Pred pokladnicou v klientskom centre mestského úradu sa v pondelok vytvorili zástupy ľudí, ktoré podľa vedenia mesta v čase pandémie nového koronavírusu nie sú vhodné.

„Dane a poplatky je možné hradiť buď platbou cez účet, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie po načítaní QR kódu, ktorý je uvedený v rozhodnutí o vyrubení dane či poplatku. Pokiaľ takúto možnosť nemáte a je pre vás nevyhnutné vykonať úhradu osobne v pokladnici mestského úradu, nemusíte tak robiť okamžite, aby ste predišli státiu v radoch,“ uviedla hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. Zároveň zdôraznila, že splatnosť vyrubených daní a poplatkov je až do konca mája.

Pre mladých ľudí je podľa hovorkyne platba elektronickou formou už štandard, starším by preto mali s úhradou pomôcť ich deti. „Do pokladnice v budove úradu stále chodí hradiť poplatky veľa starších ľudí. Mnohí platia dokonca aj za deti. Teraz by sme svojim rodičom mohli tieto láskavosti vrátiť a pomôcť im uhradiť platbu cez mobil alebo počítač,“ dodala Čapčíková.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie