Tomáš Batiz Správy

Mikulášske námestie už zdobí vianočný stromček: Pozrite si FOTO a VIDEO

Vianočný stromček už zdobí centrum mesta. Radnica tento rok siahala po 12-metrovom smreku.

Zdroj: Dnes24.sk

Tienil a prekážal, teraz teší a skrášľuje. Taký je príbeh vianočného stromčeka, ktorý dnes osadili na tradičnom mieste na Námestí osloboditeľov.

„Počas vianočného obdobia rozžiari tváre detí a skrášli priestor v centre mesta. Smrek má výšku približne 12 metrov,“ informoval Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta.

Ako prezradil Sokolský, kedysi ho vysadili z východnej strany bytovky na ulici 1. mája. Bolo to však príliš blízko a ako strom rástol, začal čoraz viac tieniť, preto požiadali o jeho vypílenie, aj kvôli bezpečnosti. „Strom však neskončí ako bežná drevná hmota, ale našli sme mu nové uplatnenie. Po obhliadke sme usúdili, že spĺňa parametre na to, aby mohol zdobiť historické jadro ako vianočný stromček,“ uviedol riaditeľ VPS Dušan Grešo.

Po vypílení strom naložili na špeciálne upravené vozidlo tak, aby sa nepoškodili konáre a zostal zachovaný vzhľad stromu. „Po transporte ho okamžite osadili na námestí na trávnatej ploche vedľa kostola sv. Mikuláša. Následne na vianočný smrek inštalujú vianočnú výzdobu,“ dodal Sokolský.

Slávnostné rozsvietenie stromčeka plánujeme počas oficiálneho otvorenia Mikulášskeho jarmoku 6. decembra.

FOTO: Stavanie vianočného stromčeku v centre mesta
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie