Tomáš Batiz Správy

Mikulášske školy si polepšia: Tieto tri základy sa môžu tešiť na modernizáciu

Základné školy v Liptovskom Mikuláši si výrazne polepšia. Rozsiahle modernizácie radnica zrealizuje z peňazí z eurofondov.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášske školy si polepšia: Tieto tri základy sa môžu tešiť na modernizáciu
Zdroj: Dnes24.sk

Ďalším trom mestským základným školám v Liptovskom Mikuláši sa polepší. Financie vo výške 180 tisíc eur, ktoré sa poradilo získať radnici z eurofondov, poputuje na modernizáciu a vybavenie učební. „Koncepčná práca a zásobník projektov, ktoré prezieravo priebežne chystáme, prináša ovocie. Doslova každý týždeň sa v ostatných mesiacoch môžeme pochváliť získavaním externých zdrojov. Práve získavanie externých zdrojov do určitej miery supluje stopku, ktorú nám na investície do mesta vystavila časť poslancov mestského parlamentu,“ uviedol primátor Ján Blcháč.

Moderná polytechnická učebňa s kapacitou 16 žiakov pribudne v Základnej škole Nábrežie Dr. Aurela Stodolu. Učebňa bude disponovať aj pracoviskom na obrábanie kovov a dreva, pílenie, brúsenie a vŕtanie.

„Zriadenie učebne bude prínosné z hľadiska podpory rozvíjania tvorivosti, zážitkového učenia, zručností a prispeje k úspešnému začleneniu žiaka do praktického života a na trh práce,“ podotkla Jana Kormaníková z oddelenia projektového manažmentu mestského úradu. Na túto učebňu mesto dostalo 55 tisíc eur.

Modernizáciou jazykového laboratória za 10 tisíc eur prejde učebňa v Základnej škole s materskou školou Demänovská. „V miestnosti pre 18 žiakov zavedieme moderné informačno – komunikačné technológie, zakúpime didaktickú techniku a študijnú literatúru. Vytvoríme podmienky pre samovzdelávanie, zvýši sa podiel e-learningu vo vyučovaní cudzích jazykov,“ ozrejmila Kormaníková.

Podporu v hodnote 115 tisíc eur dostala aj modernizácia učební v Základnej škole s materskou školou Okoličianska. K inovácii dôjde vo výučbe prírodovedného vzdelávania, a to prostredníctvom nového materiálno-technického vybavenia fyzikálnej a chemickej učebne. V priestoroch vzniknú laboratórne pracoviská s ineraktívnymi tabuľami a dataprojektormi pre 36 žiakov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Študenti v Liptovskom Mikuláši sa takto tešili z úspešného absolvovania maturitnej skúšky.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie