Tomáš Batiz Samospráva

Mikulášske zastupiteľstvo sa opäť skončilo predčasne: Viacerí poslanci opustili rokovaciu sálu

Metské zastupiteľstvo sa opäť skončilo predčasne. Kde bol problém?

Ilustračný obrázok k článku Mikulášske zastupiteľstvo sa opäť skončilo predčasne: Viacerí poslanci opustili rokovaciu sálu
Foto: Tomáš Batiz

Vo štvrtok 28. februára bolo na programe zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši, ktoré trvalo hodinu a dvadsať minút. Ako uvádza vedenie mesta na svojej oficiálne stránke, mikulášske zastupiteľstvo bolo ukončené z dôvodu odchodu poslancov Nového Mikuláša a niektorých nezávislých poslancov z rokovania. „Ide o štvrté zastupiteľstvo z desiatich, kedy opoziční poslanci rôznymi obštrukciami spôsobili ukončenie zastupiteľstva bez prerokovania jednotlivých bodov programu,“ skonštatovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

„Som maximálne rozhorčený, po dnešnom dni považujem Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši za nefunkčné. Poslanci Nového Mikuláša a traja s nimi spolupracujúci nezávislí už štvrtýkrát z desiatich rokovaní buď odišli z rokovania, odmietli sa na ňom zúčastniť alebo obštrukciami bránili jeho priebehu,“ uviedol primátor mesta Ján Blcháč.

Opozičný klub Nový Mikuláš vysvetľuje svoj odchod tým, že poslancom nebolo umožnené riadne sa prihlásiť do rozpravy. „Dnešné rokovanie MSZ bolo síce dlhšie ako minulé, mrzí nás však, že bolo opäť ukončené predčasne. Spolu s nezávislým poslancom sme sa riadne prihlásili do rozpravy, primátor mesta nám odmietol udeliť slovo. Takto sa jednoducho rokovať nedá,“ uviedol predseda poslaneckého klubu Nový Mikuláš Vincent Kultan.

Poslanec Jaroslav Barok dodáva: „Stalo sa to prvýkrát v novodobej ponovembrovej histórii mesta, aby sa poslanec nemohol vyjadriť v rozprave. Za svoje dlhoročné pôsobenie si nepamätám, aby sa takto nedemokraticky viedlo zastupiteľstvo.“

Mikulášska hovorkyňa však tvrdí, že poslanec Kultan sa do rozpravy prihlásil po vyhradenom čase. „Poslanci vnášajú do rokovaní chaos a zmätok. Nedodržiavajú pravidlá rokovania ani rokovací poriadok. Vincent Kultan sa hlásil do už ukončenej rozpravy, mal pritom k dispozícii možnosť prihlásiť sa do nej a urobil tak opäť až po jej ukončení. Rokovanie mestského zastupiteľstva si vyžaduje dodržiavanie pravidiel a rokovacieho poriadku. Poslanci Nového Mikuláša ho však od začiatku volebného obdobia sabotujú,“ zdôvodnila Čapčíková.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie