Slávka Kellová Basketbal

Mikulášski basketbalisti ostávajú vďaka Svitu v prvej lige

Sezóna 2011/2012 znamenala pre liptovskomikulášskych basketbalistov účasť v prvej lige. V boji o záchranu však šťastena nestála na ich strane. Priskočila až neskôr, keď BKM Svit odstúpil mikulášskym mužom účasť aj v ďalšej sezóne.

„Vedeli sme, že vstupujeme do sezóny, ktorá bude ťažšia ako tie predchádzajúce, keďže družstvo mužov pôsobilo v prvej lige, kde je kvalita výrazne vyššia ako v druhej lige, kde sme doteraz pôsobili. Naše družstvo doplatilo okrem pozície nováčika aj na časté zranenia. Aj kvôli tomu sa nám bohužiaľ nepodarilo zachrániť,“ hodnotí ostatnú sezónu manažér klubu Martin Králik.

Napriek vypadnutiu sa v zákulisí hovorilo, že prvá liga nemusí byť pre stredný Liptov stratená.** „Čerstvou informáciou je to, že sme sa dohodli na spolupráci s klubom zo Svitu. BKM Svit nám po vzájomnej dohode odstúpil účasť v prvej lige pre nasledujúcu sezónu s tým, že spolupráca sa rozšíri aj o pôsobenie štyroch hráčov Svitu v našom družstve,“** pokračuje Martin Králik.

Zmena nastala aj na trénerskej lavičke. Odchádzajúceho Miroslava Vaňka strieda bývalý tréner juniorov Jaroslav Ondrášik. **„Minulý rok nám ukázal, že prvá liga je nesmierne ťažká. A tak isto to bude aj tento ročník, ale určite sa chceme zachrániť, spravíme preto všetko. Myslím si, že úspechom by bol stred tabuľky,“ **načrtáva plány do novej sezóny Jaroslav Ondrášik.

Prvoligový káder má aktuálne voľno, hráči však nateraz dostali individuálne plány a neobíde ich ani sústredenie. **„V tíme ostávajú všetci hráči, ktorí hrali v minulej sezóne, pribudnú hráči z juniorky, ktorí sa doliečovali po zraneniach, takže budeme mať celé mužstvo z našich odchovancov. Na hosťovanie prídu teda ešte hráči zo Svitu. Družstvo zatiaľ neopúšťa nik,“ **vymenúva hráčsku zostavu novopečený tréner.

Slovenským športom otriasa zlá finančná situácia. Nedostatok sponzorov a ďalších prostriedkov spôsobuje, že zo športovej mapy miznú postupne tradičné kluby. „Situácia je z roka na rok ťažšia. Napriek tomu sa nám podarilo predbežne dohodnúť so Strednou školou obchodu a služieb na tom, že budeme naďalej využívať ich telocvičňu. Peniaze zháňame ako sa dá, vo veľkej miere sú zaangažovaní aj rodičia,“ uzatvára Martin Králik.

Pali Tomčík foto: tasr

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie