Pavol Tomčík Hokej

Mikulášski hokejisti zdolali Považskú Bystricu aj do tretice

Prvá hokejová liga mala v piatok na programe stretnutia okrúhleho 30. kola. Celok MHK 32 Liptovský Mikuláš vycestoval na Považie, kde sa síce v stretnutí proti Považskej Bystrici poriadne natrápil, ale napokon získal všetky body.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášski hokejisti zdolali Považskú Bystricu aj do tretice

Zverenci trénera Mariána Horvátha mali v 26. minúte po góloch Marcinka a Bartíka sľubný dvoj gólový náskok. Ten sa však outsiderovi duelu podarilo ešte do druhej sirény zmazať. V tretej tretine sa tak rozhodovalo, kto z koho. Viac šťastia a umu mal predsa len favorit z Liptova, gól Macíka z 50. minúty znamenal víťazstvo a zisk očakávaných troch bodov. I v treťom vzájomnom stretnutí týchto súperov v aktuálnej sezóne, tak triumfoval Liptovský Mikuláš.

HK'95 Považská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 30. Ižvolt, 40. Palák, – 2. Marcinko, 26. Bartík, 50. Macík
Rozhodovali: Štefík – Mráz, Drblík
Vylúčení: 3:2
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
Divákov: 150
Zostava MHK 32: Hollý – Devečka, Klepáč, Bača, Špila, Bakoš, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Bartík, Kuric – Roháč, Piatka, Vartovník- Marcinko, Poliaček, Broska – Janček, Lištiak, Števuliak. Tréner: Marián Horváth

Rozlúčka s rokom okorenená tombolou

V nedeľu 22. decembra v tradičnom čase o 17:00 hod. nastúpia hokejisti Liptovského Mikuláša na posledné stretnutie v tomto kalendárnom roku. Na Liptov pricestuje neďaleká Spišská Nová Ves. Diváci si okrem dobrého hokeja budú môcť skrášliť Vianoce prípadnou výhrou v tombole. Cena je skutočne lákavá – nový televízor.