Mikulášski kickboxeristi idú na európsky šampionát

Pretekári Sazuka kickbox klubu v Liptovskom Mikuláši odchádzajú v piatok na Majstrovstvá Európy v kickboxe juniorov do Talianska.

Michal Paška

V dvadsaťdeväťčlen­nom slovenskom výbere figurujú aj traja pretekári zo Sazuka kickbox klubu v Liptovskom Mikuláši, ktorí nebudú chýbať na prestížnom podujatí.

„Jediným juniorským zástupcom nášho klubu bude Richard Beňo. Štartovať bude v dvoch disciplínach – v light contacte a v low kicku vo váhovej kategórii do 94 kilogramov. Richard je minuloročným juniorským majstrom sveta vo váhe do 89 kilogramov. Veríme, že uspeje aj na európskom šampionáte,“ povedal vedúci slovenskej výpravy Peter Navrátil, ktorý je zároveň aj trénerom v mikulášskom klu­be.

V štartovom poli sa predstaví aj Lenka Pilarčíková, ktorá bude bojovať v kategórii do 50 kilogramov v light contacte. Ako povedal Peter Navrátil, táto pretekárka má skúsenosti z vlaňajších majstrovstiev sveta, na ktorých štartovala ešte ako staršia kadetka.

„Poslednou zástupkyňou nášho klubu je Dominika Parčová, ktorá nastúpi v ringu v disciplíne low kick do 52 kilogramov. Pred dvomi rokmi už súťažila na európskom šampionáte v Pulle, tento rok by mohla pretaviť získané skúsenosti do dobrého výsledku,“ uzavrel Peter Navrátil.

foto: archív klubu

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.