Michal Paška Hokej

Mikulášsky debakel v Piešťanoch, dostali deviatku!

Hráčom HK 32 Liptovský Mikuláš absolútne nevyšiel dnešný zápas siedmeho kola prvej hokejovej ligy. Piešťany ich na domácom ľade zdolali vysoko 9:2.

Dnes to na piešťanskom ľade bola doslova hra mačky s myšou. Domáci hráči položili pevný základ k víťazstvu už v úvodnej tretine, v ktorej si vytvorili trojgólový náskok. V prostrednej časti hry strelili ďalšie štyri góly a o debakli nikto nepochyboval. Za Liptovský Mikuláš zaznamenal v tejto tretine gól Bartík.

V tretej tretine domáci bez problémov zveľadili svoje víťazstvo. Druhý gól Liptovského Mikuláša zaznamenal Paukovček. V kabíne Liptovského Mikuláša budú na tento zápas určite zabudnúť čo najskôr.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Vybuchli sme hneď v prvej tretine. Po našich individuálnych chybách sa súper dostal na koňa. Potom Piešťany vývoj zápasu už len kontrolovali. Z tohto nevydareného zápasu sa musíme rýchlo spamätať. Utorková pauza nám príde vhod. O týždeň doma s Prešovom to z našej strany musí byť úplne iný výkon. Verím, že sa dovtedy doliečia chlapci, ktorí sú dlhodobejšie zranení.“

SHK 37 Piešťany – MHK 32 Liptovský Mikuláš 9:2 (3:0, 4:1, 2:1) Góly: 7. Grman (Učeň), 17. Barinka, 17. Baran (Urban), 24. Peška (Románek), 26. Pupák, 27. Urban (Pupák), 38. Chylo (Pupák), 47. Mišura (Hruška), 55. Peško (Románek) – 26. Bartík (Kadura), 43. Paukovček (Macík). **Piešťany: Fumač – Kolník, Urban, Trokan, Vrána, Bokroš, Hruška, Macháč, Grman – Pupák, Baran, Chylo, Haring, Peško, Románek, Barinka, Mišura, Jánoš, Klčo, Učeň, Lisoň. **Liptovský Mikuláš: Palko – Klepáč, Holiga, Hyben, Kokavec, Kledrowetz, Nitriansky, Devečka, Šmihula – Valášek, Mravec, Kadura, Staroň, Piatka, Bartík, Paukovček, Macík, Kuric.