Pavol Tomčík Kickbox

Mikulášsky Magic kickbox klub sa predstavil na exhibícii v ukrajinskom Ľvove

Ukrajinský Ľvov sa zhostil organizácie medzinárodného turnaja v thajskom boxe. Jeho vyvrcholením bola exhibícia v kickboxe medzi Slovenskom a Ukrajinou. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s trénerom Maxic kickbox klubu Liptovský Mikuláš - Petrom Navrátilom.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášsky Magic kickbox klub sa predstavil na exhibícii v ukrajinskom Ľvove
Zdroj: Dnes24.sk

Koľko súbojov sa v rámci exibície uskutočnilo?
V súbojoch sa stretlo päť Slovákov a päť Ukrajincov. Dokopy teda išlo o päť zápasov.

Čo sa týka klubovej príslušnosti, išlo len o borcov z Liptova?
Tím sme pomiešali z výberu mikulášskych a žilinských zverencov v pomere tri ku dvom. Za náš klub to boli Lenka Pilarčíková, Jakub Hrabala a Dávid Červeň. Žilinu reprezentovali Daniel Svitek a Milan Ďurica.

Spomíname päť súbojov. S akým výsledkom sa vraciate z Ukrajiny?
Na zápasy sme prehrali tesne 2:3. Výhry sme si so Žilinčanmi spravodlivo podelili. Jedno víťazstvo si pripísal Žilinčan a jedno Mikulášan – Dávid Červeň.

Ako vyzeral Dávidov súboj z tvojho pohľadu?
Dávid sa postavil proti veľmi skúsenému borcovi z Ukrajiny. Mali sme aj trochu obavy, pretože ide o medailistu z Majstrovstiev Európy. Dávid ale od začiatku nenechal nič na náhodu a súpera zaskočil presnými zásahmi. Tým ho tak pomýlil, že nevedel na neho nájsť žiadny recept. Dávid stále výborne tlačil, perfektne kombinoval a v prvom kole mu „otvoril“ obočie. Spôsobil mu tržnú ranu na hlave a rozhodca ten duel predčasne ukončil.

A čo Lenka Pilarčíková? U nej sme zvyknutí, že vyhráva.
Lenku sme vzali na zápas, i keď sme vedeli, že súperka je ťažká. Nezabúdajme pri tom, že je ešte stále len juniorka. Predstavila sa proti profesionálnej majsterke Európy. Síce len na trojkolový zápas, ale i tak je to pre ňu veľká skúsenosť. Ukrajinka bola oproti nej oveľa skúsenejšia, ale Lenka výborne boxovala a prehrala len tesne na body.

Čo vám dala účasť v Lvove? Zrejme to bola veľmi kvalitná konfrontácia?
Ukrajinci patria k európskej špičke v kickboxe aj v thajskom boxe. Preto sme tam aj chceli ísť, aby naši pretekári nabrali nové skúsenosti a zase ich to posunulo niekde ďalej. Pre Dávida Červeňa to bola aj veľká skúška, nakoľko ho koncom mesiaca čaká účasť na najväčšej akcii na Slovensku, ktorá bude v Žiline na zimnom štadióne. Tam bude boxovať proti súperovi z Českej republiky.

Kde vás najbližšie budeme môcť vidieť?
20. apríla máme ďalšie kolo ligy v K1 v Poprade. Nie je to ďaleko, takže sa tam budeme snažiť vziať čo najviac ľudí. Na začiatku mája je veľký medzinárodný turnaj vo Viedni, ktorého by sme sa tiež chceli nejako početnejšie zúčastniť.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie