Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  21 °C
Slávka Kellová Basketbal

Mikulášskym basketbalistom sa v sobotu darilo

V sobotu odohrali družstvo mužov a žiakov z Liptovského Mikuláša vydarené zápasy.

Družstvo mužov MBK Liptovský Mikuláš sa predstavilo v susednom Liptovskom Hrádku. Domáci sa v prvej štvrtine prezentovali bezchybnou streľbou, vďaka ktorej si vybudovali mierny náskok. V priebehu druhej štvrtiny však mikulášske družstvo zabralo naplno a otočilo vývoj skóre vo svoj prospech už pred polčasom. Druhý polčas už bol jasne v réžii hostí, keď sa náskok mikulášskych basketbalistov vyšplhal na pohodlných 20 bodov. Obe družstvá si tak upevnili miesta na opačných koncoch tabuľky.

Liptovský Hrádok – MBK Liptovský Mikuláš 63:84 (21:14, 20:33, 11:26, 11:11) Body MBK LM: Vaňko 19, Jamsila 15, Blcháč 13, Šulo 13, Császári 6, Škorupa 6, Povolný 4, Králik 4, Ondrašik 2, Badinka 2

Družstvo žiakov privítalo na domácej palubovke v Liptovskom Mikuláši hostí z Martina. Po sérii prehier sa Mikulášania konečne presadili a oba zápasy mali až na pár slabších úsekov pevne pod kontrolou.

MBK Liptovský Mikuláš – Martin 65:36 (10:16, 18:7, 19:7, 18:6) Body MBK LM: Václav 15, Ouzonoglou 12, Bendík 10, Kozubjak 10, Šima 6, Rázus 4, Stiksa 4, Wlachovský 2, Buzák 2

MBK Liptovský Mikuláš – Martin 62:46 (20:18, 15:12, 16:8, 11:8) Body MBK LM: Václav 22, Bendík 15, Ouzonoglou 11, Kozubjak 8, Wlachovský 2, Rázus 2, Šima 2

Starší minibasketbalisti

MBK Liptovský Mikuláš – Victoria Žilina B 8:104 Body MBK LM: Záhora 8 MBK Liptovský Mikuláš – Victoria Žilina B 12:90 Body MBK LM: Záhora 6, Havlík 4, Rázga 2

zdroj: lmbasket.sk