Michal Paška Futbal

Milé prekvapenie: z Michaloviec vezú tri body!

V dnešnom dohrávanom stretnutí 20. kola druhej futbalovej ligy potešili hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš svojich fanúšikov. Vo večernom zápolení vyhrali v Michalovciach 3:1!

Tatran mal výborný vstup do stretnutia. Už v 2. minúte mohol otvoriť skóre Tomko, jeho pokus ale v sieti neskončil. Vyšlo mu to ale o desať minút a Tatran vyhrával najtesnejším rozdielom. Z vedenia sa Mikulášania dlho netešili, na domácej strane vyrovnával v 19. minúte Kunca.

Druhé dejstvo patrilo gólovo hráčom MFK Tatran. Po hodine hry sa hlavičkou presadil Labaška, ktorý poslal Liptovský Mikuláš do tesného vedenia. Na 1:3 upravil po rohovom kope Labun. Keďže do záverečného hvizdu rozhodcu už gól nepadol, Tatran získal dôležité tri body.

Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: „Podali sme jeden z najlepších výkonov na súperovom ihrisku. Domácich sme okrem gólu nepustili k ničomu. Naopak, sami sme mohli pridať ešte ďalšie dva góly. Hrali sme veľmi dobre, chlapci do bodky naplnili pokyny. Podali nadpriemerné výkony.“

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3 (1:1) Góly: 19. Kunca – 12. Tomko, 61. Labaška, 76. Labun. Liptovský Mikuláš: Šavol – Moravčík (46. Balluch, 80. Božkovič), Labun, Šupej, Janec – Rezer, M. Pastva, Fótyik, Kubus – P. Tomko, Labaška (90. Paděra).

ilustračné foto: autor Vyjadrenie trénera sme doplnili o 22:05 hod.