Slávka Kellová Basketbal

Muži a kadeti s rovnakou bilanciou: V sobotu výhra, v nedeľu prehra

Družstvo mužov MBK Liptovský Mikuláš odohralo cez víkend zápasy na palubovkách súperov. Sobotňajší zápas v Lučenci mal priniesť povinné víťazstvo proti najslabšiemu družstvu súťaže. A tak sa aj stalo.

Ilustračný obrázok k článku Muži a kadeti s rovnakou bilanciou: V sobotu výhra, v nedeľu prehra

Od začiatku zápasu boli Liptáci vo vedení a nedovolili domácim myslieť na prvú výhru v sezóne. Napriek tomu, že ich výkon nebol optimálny, pripísali si na konto pohodlnú výhru.

V nedeľu hostilo Liptákov vedúce družstvo súťaže – Banská Bystrica. V prvom polčase však nezvládli tlak domácich a tí si už po dvoch štvrtinách vybudovali veľký náskok 24 bodov. Až zlepšený výkon v druhom polčase priniesol skorigovanie výsledku. V poslednej štvrtine sa hostia dokonca dostali na rozdiel 11 bodov, domáci však s veľkou pomocou rozhodcov zvrat v zápase nepripustili.

Lučenec – MBK Liptovský Mikuláš 63:73 (29:32) Body MBK LM: Chomo 15, Škorupa 13, Sedlák 12, Jamsila 10, Badinka 7, Grigar 6, Droppa 6, Cibere 4

Banská Bystrica B – MBK Liptovský Mikuláš 83:65 (52:28) Body MBK LM: Sedlák 20, Buday 15, Chomo 11, Jamsila 9, Škorupa 8, Cibere 2

Kadeti odohrali zápasy na domácej palubovke proti hosťom od rieky Hron. Sobotňajší súper zo Žiaru nad Hronom mal pred zápasom rovnakú zápasovú bilanciu ako mikulášski chlapci (1–4). Prvý polčas zápasu dokonale ovládli domáci a za prvých 20 minút dovolili skórovať iba 12 bodov.

Druhý polčas však hostia zaskočili zónovou obranou, na ktorú mikulášski chlapci nevedeli nájsť recept. Zbytočné chyby a vážne zranenie domáceho rozohrávača spôsobili, že museli do posledných sekúnd bojovať o víťazstvo.

Nedeľný zápas proti Banskej Bystrici by museli domáci predviesť 110%-tný výkon, aby svojho súpera porazili. To sa však nestalo a už po prvom polčase bol zrejmý víťaz zápasu. V druhom polčase už Liptáci našťastie zlepšili svoj výkon, skorigovali konečný stav a čiastočne tak zlepšili dojem zo svojho výkonu.

MBK Liptovský Mikuláš – Žiar nad Hronom 54:40 (28:12) Body MBK LM: Kapina 16, Lehotský 16, Baráth 8, Wlachovský 6, Kozubjak 6, Bendík 2

MBK Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 53:70 (20:48) Body MBK LM: Lehotský 15, Kapina 13, Baríth a Kozubjak po 10, Bendík 3, Šima 2

Najmladšie družstvo MBK Liptovský Mikuláš privítalo hostí z Prievidze. Chlapci napriek dvom prehrám veľmi potešili svojím výkonom a presvedčili sami seba, že pri poctivom tréningu sa môžu dočkať úspechov v nasledujúcich zápasoch.

MBK Liptovský Mikuláš – Prievidza 32:43 (18:26) Body MBK LM: Rázga 14, Lupták 6, Letovanec 4, Chomo 3, Belluš 2, Gerec 2, Čižik 1

MBK Liptovský Mikuláš – Prievidza 34:57 (21:20) Body MBK LM: Rázga 11, Lupták 10, Letovanec 8, Chomo 5