Slávka Kellová Basketbal

Muži aj starší žiaci s jednou výhrou

Basketbalisti MBK Liptovský Mikuláš privítali na domácej palubovke Žiar nad Hronom a Lučenec. V sobotňajšom zápase chceli muži z Mikuláša vrátiť Žiarčanom tesnú prehru z ich palubovky. Po vyrovnanej úvodnej štvrtine sa im v polčase podarilo odskočiť

Keď sa ich náskok v polovici tretej časti hry zvýšil na 43:33, zdalo sa byť o zápase rozhodnuté. Na Mikulášanov však doľahol nepochopiteľný útlm a hostia po šnúre 11:1 opäť zápas vyrovnali. Záverečnú štvrtinu odohrali Liptáci v kŕči a po slabom výkone nevýrazným hosťom darovali víťazstvo. V nedeľu privítal Liptovský Mikuláš posledné družstvo tabuľky, hostí z Lučenca. Po výbornej prvej štvrtine (29:13) domáci dovolili hosťom dostať sa do zápasu. Opäť však prišiel útlm v tretej štvrtine a hostia sa dotiahli na rozdiel 7 bodov. Záver zápasu však domáce družstvo zvládlo a pripísalo si povinnú výhru.

MBK Liptovský Mikuláš – MŠK Žiar nad Hronom 57:60 (36:31) Body MBK LM: Chomo 13, Vaňko 11, Šulo 9, Králik 5, Škorupa 4, Badinka 4, Palaj 4, Grigar 2, Blcháč 2, Jamsila 2, Császári1

MBK Liptovský Mikuláš – Lučenec 85:67 (47:32) Body MBK LM: Šulo 16, Vaňko 14, Blcháč 11, Škorupa 10, Chomo 10, Grigar , Palaj 6, Badinka 5, Császári 3, Králik 2

Starší žiaci zo srdca Liptova za svojimi súpermi cestovali na východ. Sústredili sa najmä na prvý zápas v Rožňave, v ktorom potrebovali potvrdiť svoju pozíciu v tabuľke práve pred domácimi. Aj vďaka výbornému streleckému výkonu Martina Kozubjaka (30 bodov) sa to hosťom podarilo a po výhre 69:60 sa prebojovali do celoslovenskej nadstavby o 1. – 12. miesto. Na výkone v druhom zápase v Košiciach sa už prejavila únava z presunu z Rožňavy a uvoľnenie po psychicky náročnom súboji, čo domáci využili na pohodlné víťazstvo.

Rožňava – MBK Liptovský Mikuláš 60:69 (26:31) Body MBK LM: Kozubjak 30, Bendík 13, Wlachovský 9, Ouzounoglou 6, Bárath 4, Buzák 3, Kapina a Šima po 2

Košice – MBK Liptovský Mikuláš 97:45 (46:11) Body MBK LM: Kapina a Kozubjak po 16, Ouzounoglou 6, Bendík 3, Baráth a Fojcík po 2

V piatok 11. novembra o 17:00 privítajú juniori MBK Liptovský Mikuláš lídra tabuľky z Považskej Bystrice. V sobotu o 19:00 hostia muži Svit. V nedeľu 13. novembra najskôr o 9:30 starší žiaci privítajú BKM Poprad, po nich o 12:00 juniori v poslednom zápase základnej časti hostia Žilinu a nakoniec o 14:00 privítajú starší minibasketbalisti Považskú Bystricu.