Tomáš Batiz Futbal

Na druhý pokus vyžrebovali osemfinále Slovnaft Cupu: Tatran čaká súper z Fortuna ligy

Pondelkový žreb sa nezaobišiel bez problémov, ktoré boli napokon dôvodom na opätovné žrebovanie. Liptáci sa tak napokon nepredstavia na ihrisku Zlatých Moraviec.

Ilustračný obrázok k článku Na druhý pokus vyžrebovali osemfinále Slovnaft Cupu: Tatran čaká súper z Fortuna ligy
Zdroj: TASR

Obhajca titulu v Slovenskom pohári vo futbale Spartak Trnava sa v osemfinále 51. ročníka – Slovnaft Cupu 2019/2020 stretne s DAC Dunajská Streda na Žitnom ostrove. Rozhodol o tom utorňajší opakovaný žreb v Sieni slávy slovenského futbalu.

Pri pondelňajšom žrebe zlyhal ľudský faktor a Slovenský futbalový zväz ho pre regulárnosť nechal zopakovať. V pondelok totiž prišlo pri žrebe k faux pas, keď namiesto Dunajskej Stredy do osudia mylne pridali dvakrát Senicu.

Ak pôjde všetko podľa papierových predpokladov, MŠK Žilina sa stretne so Slovanom Bratislava, „belasí“ ale ešte musia odohrať zápasy 2., 3. a 4. kola. Proti súperom z Liptovskej Štiavnice, Oravskej Poruby a Bardejova budú favoritom. Zápasy 4. kola ešte musia odohrať fortunaligisti Senica a Pohronie, ak uspejú, stretnú sa s Ružomberkom, resp. Zlatými Moravcami.

Futbalistov Liptovského Mikuláša čaká tím z Fortuna ligy. Liptáci sa predstavia na ihrisku Nitry.

Hrací termín osemfinále je 30. október. Žreb bol voľný, teda neplatilo regionálne ani súťažné nasadenie. Platilo jediné obmedzenie, a to, že ak sa stretnú kluby, ktoré delia dve súťaže, hrať sa bude na ihrisku hrajúceho nižšiu súťaž.

Zápasy osemfinále sa hrajú na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale nasleduje rozstrel z 11 m.

Opakovaný žreb osemfinále 51. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2019/2020:

  • FC Nitra – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
  • FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica
  • Slávia TU Košice/FK Pohronie – ViOn Zlaté Moravce-Vráble
  • OFK Malženice/FK Senica – MFK Ružomberok
  • DAC Dunajská Streda – Spartak Trnava
  • TJ Družstevník Liptovská Štiavnica/Slovan Bratislava//TJ Družstevník Oravská Poruba///Partizán Bardejov – MŠK Žilina
  • AS Trenčín – MFK Skalica
  • ŠKF Sereď – FC Petržalka
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie