Utorok 23. júl 2019 Oľga  16 °C
Tomáš Batiz Správy Video

Na odstavnej ploche v Mikuláši spustili rampy: Čo sa zmení? VIDEO

Na odstavnej ploche neďaleko Baťovej uličky spustili rampy. Prinášame vám bližšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Na odstavnej ploche v Mikuláši spustili rampy: Čo sa zmení? VIDEO
Foto: Tomáš Batiz

Vodiči dlhšiu dobu bezplatne parkovali svoje autá na odstavnej ploche neďaleko Liptovskej galérie Petera Michala Bohúňa. Po novom však vodiči pre vstup na odstavnú plochu budú potrebovať parkovaciu kartu. Samotné rampy nie sú na odstavnej ploche úplnou novinkou. Spoločnosť SL-TRADE, ktorá odstavnú plochu prevádzkuje, ich osadila už pred niekoľkými mesiacmi.

„V prípade, že vodič nemá rezidentskú kartu a nie je zákazníkom uvedených prevádzok, výjazd z odstavnej plochy nebude možný. Chceli by sme požiadať vodičov o pochopenie a akceptovanie prevádzkového poriadku, čím sa vyhneme situácii uviaznutých vozidiel na odstavnej ploche," uviedol správca majetku.

Nové rampy spustili do plnej prevádzky od štvrtka 6. decembra. Čas organizovanej prevádzky je od pondelka do piatku a to v čase od 07:00 – 21:00. Podľa prevádzkového poriadku Odstavnej plochy s organizovanou prevádzkou budú môcť v týchto priestoroch zaparkovať držitelia dvoch druhov parkovacích kariet. „Parkovacia karta RESIDENT (prenosná) – určená pre fyzickú osobu, fyzickú osobu – podnikateľa a právnickú osobu, ktorá má s vlastníkom uzavretú Zmluvu o nájme nebytových priestorov,“ uvádza sa na prevádzkovom poriadku.

Druhou možnosťou je parkovacia karta pre zákazníkov, ktorá je určená pre návštevníkov prevádzok LM Training Centre alebo Aurelica coffee. „Počas ich otváracej doby bude zákazníkovi odblokovaná karta a do 15. min je povinný opustiť odstavnú plochu,“ píše sa na prevádzkovom poriadku.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk