Michal Paška Futbal

Na oráčine Tatran vyhral gólom z jedenástky

Vo veľmi nepriaznivom počasí, za stáleho dažďa a silného vetra, si na štadión cestu našli len tí najvernejší fanúšikovia. V úvodnom polčase to bol na ťažkom teréne predovšetkým boj z obidvoch strán.

V 9. minúte mohli ako prví otvoriť skóre hostia. Bognár vystrelil, ale mieril nad bránku Šavola. O sedem minút našiel Labaška Fótyika, hosťujúci obranca mu stihol loptu vypichnúť v poslednej chvíli. Kanonier domácich Tomko sa o slovo prihlásil v 27. minúte. Z diaľky vystrelil, jeho bomba o centimetre minula moldavskú bránku.

Mohlo sa potvrdiť nedáš-dostaneš, pretože Moldava následne nebezpečne vystrelila Kubalom, Šavol ale dal vyniknúť svojim reflexom. Povesť jednotky v bránke MFK Tatran potvrdil aj po polhodine hry, keď výborne zasiahol po strele kapitána hostí Ribára.

V úvode druhého polčasu, v 53. minúte, hlavičkou nebezpečne tesne vedľa mieril Bognár. Uzimení diváci gól nevideli ani o jedenásť minút, keď prudko centroval Rezer, no loptu Polaček vyrazil. Domáci sa zbytočne v 73. minúte tešili z gólu, rozhodca ho neuznal pre ruku. V 82.minúta išla delovka Paděru nad bránku hostí. O minútu bol po červenej karte vylúčený hráč hostí Miroslavljevič.

V závere stretnutia, v 89. minúte, rozhodca nariadil pokutový kop po ruke Dupkalu. Loptu si na biely bod postavil Labun (na jeseň ešte hráč Moldavy), ktorý sa nemýli. Tatran si tak pripísal dôležité najtesnejšie víťazstvo.

**Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: **„Mužstvo Moldavy bolo do 60. minúty herne lepšie. Psychická deka bola na našich hráčoch, urobili množstvo nevynútených chýb. Oceňujem, že sme súpera dokázali dostať pod tlak. Netvrdím, že sme vyhrali zaslúžene, ale niekedy sú aj takéto zápasy. Pre nás je každé stretnutie o prežití, chlapcom ďakujem za víťazstvo.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0 (0:0) Gól: 89. Labun (z 11 metrov). Žlté karty: Labun – Balat, Dupkala, Miroslavljevič. Divákov: 300. Červená karta: 83. Miroslavljevič. **Liptovský Mikuláš: Šavol – Labun, Labaška, Šupej, Tomko, Rezer, Kubus (52. Popík), Lišivka (35. Paděra), Moravčík, Šlosár, Fótyik (59. Balluch) **Moldava: Polaček – Jurko (72. Boyajyan), Kubala, Cmarko, Ribár (85. Dupkala), Kantar, Bognár, Miroslavljevič, Kražel, Pavlovič, Balát.