Michal Paška Futbal

Na Orave Tatran úplne pohorel

V oravsko-liptovskom futbalovom derby podali futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš slabý výkon. Domáci hráči zvíťazili zvíťazili v stretnutí 24. kola druhej futbalovej ligy 2:0.

Na Oravu odišla svojich chlapcov povzbudiť aj viac ako 20 členná skupina fanúšikov z Liptovského Mikuláša. Hoci ich bolo počas celého zápasu poriadne počuť, výkon zverencov Petra Kureka nemohol rozhodne potešiť.

Hral sa slabý zápas, počas ktorého si MFK Tatran nevypracoval žiadnu príležitosť. Skóre tak otvorili v úvode druhého polčasu domáci hráči po rohovom kope. V 77. minúte spečatil na konečných 2:0 Stupak v drese Dolného Kubína. Sobotná prehra MFK Tatran je úplne zaslúžená. Domáci hráči boli lepší najmä po prestávke, niekoľko vytvorených šancí ešte nepremenili.

**Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: **„V ofenzíve sme boli príliš pasívni. Schovávali sme sa za hráčov súpera, ktorých sme nedokázali dostať pod tlak. Hrozili sme len zo štandardných akcií. Víťazstvo Dolného Kubína je zaslúžené.“

MFK Dolný Kubín – MKF Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 **(0:0) **Góly: **52. Sivčevič, 77. Stupak. **Žlté karty: **15. Sivčevič, 87. J. Podolský – 18. Kubus, 39. Janec. **Rozhodovali: Mojsej – Mókoš, Špivák. **Divákov: **550. **Liptovský Mikuláš: **Šavol – Moravčík, Šupej, Labun, Janec, Šlosár (56. Fótyik), Kubus, Balluch (46. Rezer), Labaška, Paděra, Tomko (70. Boskovič).