Tomáš Batiz Šach

Najävčšie talenty sa stretnú na Liptove: Mikuláš hostí majstrovstvá Slovenska v šachu

Takmer tri stovky mladých šachistov zo všetkých regiónov Slovenska privíta od 22. do 28. apríla mesto Liptovský Mikuláš. Okrem šachových súbojov je na programe aj pre verejnosť živý šach.

Ilustračný obrázok k článku Najävčšie talenty sa stretnú na Liptove: Mikuláš hostí majstrovstvá Slovenska v šachu
Zdroj: TASR

Sedem dní budú v kongresovom centre pri tamojšom akvaparku súťažiť nielen o tituly majstrov Slovenska v šachu mládeže jednotlivcov, ale aj o možnosť reprezentovať Slovensko na významných medzinárodných podujatiach.

Majstrovstvá už po tretí raz v rade organizuje Liptovská šachová škola (LŠŠ) pri Liptovskom šachovom zväze v Liptovskom Mikuláši. Mladí šachisti budú súťažiť v 14 kategóriách, pričom polovica z nich je určená pre dievčatá a druhá polovica pre chlapcov. V najmladšej kategórii sú zaradení súťažiaci do osem rokov, v najstaršej do 20 rokov.

„Verím, že sa organizačnému výboru a všetkým, ktorí sa podieľajú na príprave Majstrovstiev Slovenska detí a mládeže, podarí pripraviť podujatie k úplnej spokojnosti účastníkov. Dúfam, že hráči nielen podajú svoje vrcholné výkony, ale že budú mať čas užiť si aj atrakcie v regióne,“ vyjadril sa riaditeľ turnaja Juraj Ivan z LŠŠ.

Okrem šachových súbojov je na programe aj pre verejnosť živý šach. „Jednotlivé figúrky na veľkej šachovnici budú hrať samotní účastníci podujatia. Na toto predstavenie sa tešia predovšetkým najmladší účastníci, atraktívne je však aj pre divákov,“ doplnil s tým, že sprievodné osoby, ale i účastníkov zaujme aj turnaj v bleskovom šachu.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie