Slávka Kellová Kultúra

Najväčšie turné Horkýže Slíže: Muzikanti neobídu ani Mikuláš... A hľadajú talenty

Kapela Horkýže Slíže poňala turné k 20. výročiu pôsobenia na scéne ako talentovú šou, a preto budú mať jej fanúšikovia možnosť na jednotlivých koncertoch účinkovať ako komparzisti v rôznych maskách. Muzikanti počas šnúry neobídu ani Liptovský Mikuláš.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšie turné Horkýže Slíže: Muzikanti neobídu ani Mikuláš... A hľadajú talenty
Foto: Jaroslav Dodok

Turné alias talentová šou

Slovenská kapela Horkýže Slíže plánuje počas pripravovaného turné s názvom Horkýže Slíže hľadajú talent! zapojiť aj svojich fanúšikov, ktorí budú mať možnosť na jednotlivých koncertoch účinkovať ako komparzisti v rôznych maskách. Kapela si ich bude vyberať pred samotnými koncertmi. Na dnešnej tlačovej konferencii v bratislavskej Inchebe, kde turné vo štvrtok odštartuje, to uviedol frontman kapely Peter „Kuko“ Hrivňák.

Na kastingoch stretnete aj Jara Slávika

Horkýže Slíže poňali turné k 20. výročiu pôsobenia na scéne ako talentovú šou a jednotlivé koncerty preto nazývajú kastingami. Práve z tohto dôvodu si do tohto projektu prizvali aj producenta a manažéra Jaroslava Slávika, ktorý sa stal známym predovšetkým ako porotca v súťaži Česko Slovensko má talent.

Okrem neho sa na tlačovej konferencii zúčastnili aj Whisky z kapely Slobodná Európa a Ján Spišák z Dilemmy, pričom obe tieto formácie budú Horkýže Slíže sprevádzať na turné. Kuko taktiež prezradil, že pódium na tomto turné bude pripomínať auto, aby tak korešpondovalo s obalom ich aktuálneho albumu St. Mary Huana Ganja (2012). Následne túto scénu predstavili a odohrali niekoľko skladieb.

V Liptovskom Mikuláši sa zastavia už 7. marca v Liptov aréne v Ráztokách.

Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Svoj prvý koncert odohrala vo februári 1993. Na konte má okrem albumu St. Mary Huana Ganja deväť štúdiových nahrávok. Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ; Logická hádanka; Telegram; Vlak; Brďokoky; L a G song; Kožky, perie; Baby; R'nB Soul; Emanuel Bacigala; Atómový kryt; A ja sprostá; Silný refrén.

V súčasnosti tvoria skupinu okrem Kuka aj Marián „Sabotér“ Sabo (gitara, sprievodný spev), Juraj Štefánik (gitara, sprievodný spev) a Marek Viršík (bicie nástroje, sprievodný spev).

horkyze slize_nazdar
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie