Tomáš Batiz Správy

Návštevnosť Liptova rastie: Ako sme dopadli v celoslovenskom priemere?

Počas uplynulých mesiacov navštívili naše mesto tisícky turistov. Ako sme dopadli v štatistikách?

Ilustračný obrázok k článku Návštevnosť Liptova rastie: Ako sme dopadli v celoslovenskom priemere?
Zdroj: TASR

Návštevnosť regiónu Liptov stúpla v 1. polroku tohto roka medziročne o 14,5 %. Nárast návštevnosti Liptova bol vyšší ako celoslovenský priemer a dokonca vyšší rast návštevnosti regiónu Vysokých Tatier.

„Za 1. polrok 2019 sme medziročne narástli v návštevnosti až o 14,5 %. Naše čísla sú pritom lepšie ako rast v regióne Vysoké Tatry (10,4 %) aj celoslovenský priemer, ktorý je 11,0 %," povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Ján Blcháč.

Ako prezradil Blcháč, Liptov opäť navštívilo najviac domácich Slovákov, ktorých sa ubytovalo viac ako 206.000. „Prispeli k tomu určite aj rekreačné poukazy, ktoré boli zavedené od januára tohto roku. Priemerný počet prenocovaní v našom regióne bol za sledované obdobie 2,7 dňa,“ doplnil Ján Blcháč.

Ako dodal, počet prenocovaní bol za 1. polrok 897.741, čo je o 13,6 % medziročne viac a trend rastu je opäť vyšší ako celoslovenský priemer, či priemer za región Vysokých Tatier. Liptáci podľa neho aj uplynulú letnú sezónu hodnotia pozitívne, aj keď na potvrdzujúce čísla zo štatistického úradu si ešte treba počkať.

„Preukázateľné sú zatiaľ čísla zo Štatistického úradu SR len za 1. polrok, teda do 30. júna, a hovoria, že Liptov stále rastie,“ doplnil Blcháč.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie