Nenechajte si ujsť: Desiatka akcií, ktoré v Mikuláši zažijeme počas týždňa

Ani počas nadchádzajúcich siedmich dní nuda rozhodne nehrozí. Na čo všetko sa môžeme tešiť v našom meste?

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Nenechajte si ujsť: Desiatka akcií, ktoré v Mikuláši zažijeme počas týždňa
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

RICHARD III

3. otóbra 2017 o 19:00, Dom kultúry

Až šokujúce tanečné divadlo „RICHARD III“ – to je strhujúco realistická multimediálna tanečná dráma o túžbe po moci, ľudskej vášni, pomste a smrti. Forma totálneho divadla SDT v spojení s rukopisom Jána Ďurovčíka ako režiséra a choreografa tohto nového titulu dáva záruku a zároveň záväzok voči publiku, ako aj odbornej verejnosti o dokonalosti spracovania tohto známeho divadelného titulu.

11 NAJ HISTORICKÉHO CENTRA LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA

4. októbra 2017 o 15:00, Informačné centrum mesta

Počas celého dňa (od 8:00 do 15:30 hod.) budete mať možnosť nahliadnuť do činnosti mesta a mestských organizácií a zažijete aj zaujímavý kultúrny program.

ZODPOVEDNÉ CESTOVANIE PO INDONÉZII

4. októbra 2017 o 19:00, Diera do sveta

Zaujíma vás, čo sa v Indonézii deje za hranicami turistických oblastí? Chcete vedieť, ako sa vyrába a pestuje to, čo budete počas dovolenky jesť? Chcete sa dozvedieť príbehy z histórie Indonézie, o ktorých sa veľmi nehovorí?

TUNDE LENGYELOVÁ: ŽIVOT NA ŠĽACHTICKOM DVORE

5. októbra 2017 o 16:00, Liptovská knižnica G. F. Belopotockého

Prednáška významnej slovenskej historičky Tunde Lengyelovej o živote na šľachtickom dvore a sídle spojená s besedou.

DEŇ CHÔDZE – HORE VÁHOM DOLU VÁHOM

6. októbra 2017, Nábrežie rieky Váh

Deň chôdze je o pohybe pre zdravie s radosťou a dobrovoľnosťou, nezáleží na dĺžke prejdenej trasy. Je určený kolektívom i jednotlivcom bez rozdielu veku, zdravotného stavu.

MHK32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MSHK ŽILINA

6. októbra 2017 o 17:00, Zimný štadión

Hokejistov Liptovského Mikuláša čaká tento týždeň dvojzápas domácich zápasov. V prvom piatkovom zápase privítajú súpera zo Žiliny.

NVMERI

6. októbra 2017 o 20:00, Diera do sveta

Tour de Club neobíde Liptovský Mikuláš. Tanečné grooves usporiadané do hravých celkov. Nvmeri sú Pišta Kráľovič, Miro Tuchyňa a Paľo Javorník a za dekádu svojho pôsobenia prešli viacerými zvukovými premenami.

CRY MY NAME BEFORE FALL

6. októbra 2017 o 19:00, Riders club

Do Liptovského Mikuláša zavítajú Němečtí Cry My Name, ktorý se prezentujú skvelým melodickým Hardcore! Akciu samozejme doplní domáci support a to kapely Before I Fall a Breaking The Cycle.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MŠK ŽILINA B

7. októbra 2017 o 15:30, Štadión Okoličné

Futbalistov Liptovského čaká náročný domáci zápas. Ich súperom bude rezerva Žiliny, ktorá bojuje spoločne s Mikulášom o popredné priečky v tabuľke. Prídťe podporiť Liptákov k zisku troch bodov.

MHK32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – DUKLA TRENČÍN

8. októbra 2017 o 15:00, Zimný štadión

V druhom tohto týždňovom zápase privítajú Liptáci lídra z Trenčína. Mikulášski hokejisti sa na domácom ľade trápia, takže víťazstvo s Trenčínom by im určite pomohlo. Nezabúdajte, že vedenie klubu zmenilo hrací čas zápasu, ktorý je netradične už o 15:00.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame