Nitra zvládla zápas v Liptovskom Mikuláši: Strelila mu sedem gólov

V závere týždňa bolo na programe zápolenie nitrianskych hokejistov, ktorí sa predstavili na ľade zrekonštruovaného štadióna v Liptovskom Mikuláši. Zápas napokon vyznel výrazne v prospech hosťujúceho tímu.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla zápas v Liptovskom Mikuláši: Strelila mu sedem gólov
Zdroj: Rastislav Búgel

Liptáci v domácom súboji proti Nitre nezačali vôbec ideálne a už v 8. minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom. Najskôr sa po rýchlom protiútoku presadil Fominykh, následne presne mieril aj Bortňák. Skóre stretnutia sa následne menilo v 12. minúte. McCormackovu strelu ešte Kislitsyn vyrazil, no na dorážku Bučeka už nemal nárok. Tretí gól bol konečnou v bráne pre Kilitsyna, ktorý prenechal svoje miesto Šimkovi.

Ten sa však poriadne ani neohrial a už tiež kapituloval, keď tesne pred prvou prestávkou inkasoval z hokejky Čaládiho. Liptovský Mikuláš sa dokázal strelecky presadiť v úvode druhej tretine. V oslabení našiel Sukeľ voľného Uhríka, ktorý dostal puk za Hanuljaka. Odpoveď „Corgoňov“ však nenechala na seba dlho čakať.

V 29. minúte sa dostal do nájazdu Hrušík a blafákom upravil na 5:1. V prostrednej časti sa skóre menilo ešte raz, po tom čo sa v 36. minúte presadil Scheidl. Hostia pokračovali vo svojej aktivite aj v tretej tretine. Na hrozivých 7:1 upravil v 50. minúte Blackwater. Dobrú príležitosť mal o pár minút aj Slovák, no skóre na Liptove a už nemenilo.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nitra 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 22. Uhrík (Sukeľ) – 4. Fominykh (Pätoprstý), 8. Bortňák (Rais, Buček), 12. Buček (Bortňák, McCormack), 20. Čaládi (Pätoprstý), 29. Hrušík, 36. Scheidl (Kerbashian), 50. Blackwater (Slovák, Lantoši). Rozhodovali: Štefik, Németh – Šoltés, Soltész, vylúčení 5:3 na 2 min., presilovky 0:0, Oslabenia 1:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Kurali, Fereta, Bača, Nemec, Parobek, Mezovský, Droppa, Lištiak – Kriška, Ro. Huna, Žiak – Uram, Tamáši, Varga – Števuliak, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Uhrík, Čenka

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Sloboda, Korím – Lantoši, Slovák, Scheidl – Blackwater, Kerbashian, Hrušík – Buček, Bortňák, Minárik – Pätoprstý, Čaládi, Fominykh

Pozrite si ďakovačku nitrianskych hokejistov po nedávnom domácom víťazstve nad hráčmi Detvy.