Noc literatúry v Mikuláši: Večerné čítanie v knižnici, múzeu i kultúrnom centre

Liptovský Mikuláš sa aj tento rok zapojil do projektu Noc literatúry 2018. Večerné čítanie sa uskutoční na viacerých miestach.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Noc literatúry v Mikuláši: Večerné čítanie v knižnici, múzeu i kultúrnom centre
Zdroj: TASR

Večerné čítanie z kníh európskych autorov v rámci projektu Noc literatúry 2018 sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši na troch miestach – v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého, v Kultúrnom centre Diera do sveta a v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ). Ukážky z kníh prečítajú miestni priaznivci literatúry v stredu 16. mája. Inofrmoval o tom za organizátorov vedúca útvaru archívu a knižnice SMOPaJ Eva Greschová.

Milovníci kvalitnej literatúry sú pozvaní nielen do okresnej knižnice a kultúrneho centra, ale aj do priestorov bývalého jezuitského kláštora, súčasného sídla Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. „V múzeu sa môžu návštevníci tešiť o 20. h na čítanie ukážok z diel Hendrika Groena Tajný denník Hendrika Groena, Paola Cognettiho Osem hôr, Antoniho F. Ossendowskiho Krajinou ľudí, zvierat a bohov a Goncala M. Tavaresa Štvrť. Čítajúcimi budú pracovníci múzea Eva Farkašovská, Ján Lakota, Miroslava Nekorancová a Želmíra Rybková,“ priblížila vedúca útvaru archívu a knižnice.

Večerné čítanie sa uskutoční okrem Liptovského Mikuláša aj v ďalších 17 mestách na Slovensku, a to v Bratislave, Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Kežmarku, Košiciach, Martine, Modre, Nitre, Piešťanoch, Poprade, Považskej Bystrici, Senci, Trenčíne, Trnave, Žiline a Leviciach.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR