han Futbal

Futbalisti trnavského Spartaka privítali na svojom štadióne nováčika Fortuna ligy z Liptovského Mikuláša a predviedli skvelý výkon.

Ilustračný obrázok k článku Nováčik z Liptova si ani neťukol: Na takéto VÍŤAZSTVO čakali v Trnave štyri roky!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Zverenci Michala Gašparíka s prehľadom zvíťazili v 3. kole najvyššej súťaže nad Tatranom Liptovský Mikuláš 4:0.

Spartak od 30. minúty ovládol zápas a postupne pridával góly. Ide o najvyššie víťazstvo „andelov“ na domácej pôde od apríla 2017, keď takýmto výsledkom zdolal Prešov.

Priebeh duelu

Prvý polčas

Spartak začal aktívne, v úvode zápasu nestihol v páde usmerniť center do bránky Savvidis, neskôr to skúsil z diaľky strelou svojou slabšou pravou nohou Twardzik. Po dobrom vstupe „andelov“ do zápasu Liptovský Mikuláš vyrovnal hru, dej sa presunul medzi šestnástky, až po polhodine hry pohrozil po rohovom kope Procházku nepresnou hlavičkou Ristovski.

Trnava ožila, krátko na to vymyslel kolmicu na Ivána Grič, krídelník Spartaka centrom našiel Boatenga, ktorý si ešte prebral loptu, prudko vystrelil, no Adam Krčík jeho ranu vykopol spred bránky. Silné minúty červeno-čiernych pokračovali, po rohu sa k zakončeniu dostal Grič, no cieľ netrafil ani on.

V 34. minúte si však už Boateng všetko vynahradil, prebral si kolmicu za obranu, obišiel brankára Sváčeka a poslal loptu do odkrytej bránky – 1:0.

V 39. minúte sa na štadióne odohrala mrazivá scéna, po nešťastnom súboji s Trajkovskim zostal nevládne na zemi ležať hosťujúci Andrič. Útočník Liptovského Mikuláša napokon opustil štadión na nosidlách za potlesku trnavského publika a na trávniku ho nahradil Voško.

Ivánov center našiel na päťke nepokrytého Ristovskeho a ten hlavičkou vymietol roh hosťujúcej bránky – 2:0.

Druhý polčas

Po návrate z kabín sa dvadsaťjedenročný Ghančan Boateng zapísal do listiny strelcov druhýkrát v 55. minúte, po výbornej prihrávke Trajkovskeho z ľavej strany strelil z päťky tretí gól – 3:0.

V 75. minúte predviedli Trnavčania kombinačnú akciu, lopta išla cez Vlaska a Bamideleho k Trajkovskemu, ktorý spätnou prihrávkou na päťku vyzval ku skórovaniu Cabrala, ktorý zblízka strelil štvrtý gól Spartaka – 4:0.

To už sa hralo sa v podstate na jednu bránku, ďalší gól mohol pridať Cabral, do siete sa pýtali aj ďalšie akcie Trnavy. Hostia pohrozili iba Chansoom, ktorého pokus zlikvidoval Takáč.

FC Spartak Trnava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0)

Góly: 34. a 55. Boateng, 45. Ristovski, 75. Cabral, bez kariet, rozhodovali: Smolák – Ádám, Štofík, diváci: 1410 divákov

Spartak: Takáč – Procházka, Kóša (46. Anthony), Twardzik, Trajkovski – Savvidis (46. Vlasko) – Iván (63. Yao), Grič, Bukata (63. Bamidele Yusuf), Boateng – Ristovski (63. Cabral)

Liptovský Mikuláš: Sváček – A. Krčík (68. Pinte), D. Krčík, Hranáč, Janec – Filinský (88. A. Bartoš) – Laura, Gerát (68. Chansoo), Staš, Kačerík (68. Švec) – Andrič (42. Voško)

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.