Tomáš Batiz Správy

Nové cestovné poriadky MAD v Mikuláši: Kam a dokedy zaslať pripomienky?

Mikulášska mestská hromadná doprava má nové cestovné poriadky. Obyvatelia ich v najbližších týždňoch môžu pripomienkovať.

Ilustračný obrázok k článku Nové cestovné poriadky  MAD v Mikuláši: Kam a dokedy zaslať pripomienky?
Zdroj: Dnes24.sk

Pripomienky k zmeneným cestovným poriadkom Mestskej autobusovej dopravy (MAD) v Liptovskom Mikuláši môžu obyvatelia zaslať prostredníctvom mailu na bus@mikulas.sk. Odbor dopravy na liptovskomiku­lášskom mestskom úrade ich bude zbierať do konca novembra.

Podľa Gabriela Lengyela z odboru dopravy budú všetky pripomienky vyhodnocovať. „V prípade, že to bude technicky možné, zapracujeme ich do zmien cestovných poriadkov k 15. decembru,“ ubezpečil.

Zmenu cestovných poriadkov je podľa Lengyela potrebné vnímať z celomestského hľadiska, pretože sa týka všetkých liniek.

„Spoje, ktorých je niekoľko stoviek, musia na seba nadväzovať tak, aby bol zabezpečený požadovaný obeh autobusov, pretože disponujeme obmedzeným počtom autobusov aj vodičov. Nie je preto reálne vyhovieť každému obyvateľovi," upresnil Lengyel.

Radnica sa bude venovať každej pripomienke. "Každý podnet prehodnotíme a prípadné nedostatky v cestovných poriadkoch odstránime, pretože cestovné poriadky sme menili práve pre ľudí s cieľom uľahčiť a zatraktívniť im cestovanie autobusmi,“ uviedol.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie