Tomáš Batiz Rôzne Samospráva

Nový viceprimátor Mikuláša Ľuboš Trizna: Bude mať Ondrašová väčšie privilégia?

Liptovský Mikuláš má opäť dvoch viceprimátorov. Prečítajte si rozhovor s Ľubošom Triznom, ktorý v tejto funkcii nahradil Jána Bonka.

Ilustračný obrázok k článku Nový viceprimátor Mikuláša Ľuboš Trizna: Bude mať Ondrašová väčšie privilégia?
Zdroj: Dnes24.sk

Od februára na stoličku zástupcu primátora zasadol Ľuboš Trizna. Dotvoril tak viceprimátorský tandem s Rudolfom Urbanovičom. Ľuboš Trizna (1983) vyštudoval elektrotechniku, profesionálne sa v ostatných rokoch venuje kultúre a marketingu. Je ženatý, má tri deti.

Na začiatku jeho pôsobenia vo vedení mesta sme Ľubošovi Triznovi položili niekoľko otázok.

Čomu sa budete v rámci samosprávy primárne venovať?

Mojím zámerom je dostať sa ešte viac medzi ľudí a riešiť ich problémy priamo s nimi, nie od stola či počítača. V oblasti chodu samosprávy sa primárne budem venovať kultúre, marketingu a Verejnoprospešným službám, tu plánujem presadiť rôzne inovácie. Pre dobré nápady by som chcel nadchnúť celé politické spektrum, mám záujem viac komunikovať s poslancami. Chystám sa spoločne s odborníkmi na dopravu pustiť aj do takej nepopulárnej témy, akou je parkovacia politika.

Aké boli vaše prvé kroky v úrade?

S nadšením som sa hneď pustil do práce, ešte som ani nemal namontovaný počítač (úsmev). Začal som riešiť problematiku Verejnoprospešných služieb. Absolvoval som s predstaviteľmi tejto organizácie už niekoľko stretnutí, chcem mať úplný prehľad o realizovaných prácach na jednotlivých úsekoch.

Stále ste aj poslancom za mestskú časť Liptovská Ondrašová. Bude mať táto mestská časť vďaka tomu nejaké privilégiá?

Určite nie. Ako viceprimátor budem pristupovať ku každej časti mesta rovnako. Budem pozorne počúvať názory a podnety všetkých ľudí a snažiť sa ich požiadavky naplniť. Samozrejme, chcem, aby sa Liptovská Ondrašová aj naďalej rozvíjala tak, ako doposiaľ.

Pozrite si nádherne fotky Liptovského Mikuláša a okolia

Úchvatné jesenné FOTO Liptova od Mikulášana Martina
13
Galéria
Foto: Martin Sprušanský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie