Michal Paška Hokej

O extraligovú záchranu budú bojovať až do konca

Dorastenci MHK 32 Liptovský Mikuláš dnes zvládli dôležitý zápas o udržanie sa v extraligovej spoločnosti. Na domácom ľade deklasovali Poprad 8:2. O ničom ešte nie je rozhodnuté, odveta sa na popradskom ľade hrá už zajtra dopoludnia.

Mladí Mikulášania išli za víťazstvom, už po prvej tretine svietilo na tabuli jednoznačných 3:0. S touto časťou hry ale tréner mikulášskych dorastencov Pavol Paukovček nebol spokojný. „Hoci sa nám podarilo strelecky presadiť, po hernej stránke bol úvod stretnutia z našej strany zlý. Cez prestávku sme v kabíne museli aj zvyšovať hlas,“ priznal tréner.

Dôraznejšie upozornenie jednoznačne zabralo. „S pribúdajúcimi gólmi už chlapci hrali s väčšou chuťou. Zápas bez problémov dotiahli do víťazného konca,“ skonštatoval Pavol Paukovček. Ani dnešná výhra nedáva mikulášskemu dorastu extraligovú istotu do nasledujúcej sezóny.

„V nedeľu dopoludnia nás na popradskom štadióne určite bude čakať veľmi ťažký zápas. Domáci majú dobrý tím. My sme stále v hre o udržanie sa v extralige. Budeme bojovať až do konca,“ dodal tréner.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK AutoFinance Poprad 8:2 **(3:0, 3:2, 2:0) **Góly: **4. Dobák (Dunčko, Janček), 17. Šinál (Dunčko, Lištiak), 17. Dunčko (Janček, Lištiak), 27. L. Dolinajec (Oško, M. Dolinajec ), 31. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Števuliak), 35. M. Sukeľ (Števulaik, J. Sukeľ), 48. Dunčko (Lištiak), 57. M. Dolinajec (L. Dolinajec, Kabáč) – 23. Dinda (Hrehorčák), 32. Grigér. **Liptovský Mikuláš: Kelčík – Pagáčik, Moravčík, Dobák, Niník, Dzúr, Bača, Pida, Kučera – L. Dolinajec, Lištiak, Števuliak, Furdek, Oško, Kabáč, M. Dolinajec, Dunčko, Šinál, J. Sukeľ, Janček, M. Sukeľ.