Michal Paška Hokej

O výhre rozhodli osem sekúnd pred koncom

Hráči HK 32 Liptovský Mikuláš rozhodli dnes o vydretom víťazstve 3:2 na ľade Trnavy v samom závere – osem sekúnd pred koncom. Išlo o stretnutie desiateho kola prvej hokejovej ligy.

Mikulášania chceli v Trnave odčiniť domácu prehru s Prešovom. Podarilo sa im to, ale po výkone, s ktorým v mikulášskej kabíne po zápase nevládla spokojnosť. „Dnes nás môžu tešiť len tri získané body. Cieľ, s ktorým sme cestovali do Trnavy, sme naplnili až na konci stretnutia. Čo sa týka výkonu, ešte sa máme čo obracať,“ priznal pre www.mikulas24.sk tréner HK 32 Liptovský Mikuláš Rudolf Záruba.

Podľa jeho slov boli trnavskí hráči lepší. „Umožnili sme im to sami našimi chybami. Tie pramenili z hernej nedisciplinova­nosti. Vďaka brankárovi Palkovi si súper nevytvoril väčší náskok,“ dodal tréner.

Domáci hráči sa dostali do vedenia v 12. minúte po góle Barčáka. Mikulášania vyrovnali po polhodine hry – domáci gólman vyrazil strelu Paukovčeka, proti dorážke Plevu už bol ale bezmocný. Trnavčania odchádzali do kabín s najtesnejším vedením, keď skórovali v 37. minúte.

Záver stretnutia našťastie patril hráčom Liptovského Mikuláša. Najskôr v 50. minúte vyrovnala nová akvizícia v mikulášskom drese Penák. Osem sekúnd pred záverečnou sirénou priniesol na striedačku hostí radosť presný zásah Tomáša Devečku.

HK Trnava – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) Góly: 12. Barčák (Sloboda, Hančiak), 38. Schneider (Horský, Mertel) – 31. Pleva (Paukovček, Kuric), 51. Penák, 60. Devečka (Kuric, Mravec). Vylúčení: **2:2. **Divákov: **310. **Rozhodovali: Adamec, Ferkodič, Mĺkvy. **Trnava: **M. Stacho – Poláček, T. Schneider, Haršáni, Reho, Hano, Šimka, Duran, Zachar – Dal. Jančovič, Čunderlík, Hlavna – Mertel, Horský, A. Gráčik – J. Bohunický, D. Schmidt, A. Čavrk – Barčák, Sloboda, Hančiak. **Liptovský Mikuláš: **Palko – Beňa, J. Kokavec, Hyben, T. Devečka, M. Klepáč, Holiga, Nitriansky – Valášek, Piatka, Penák – Pleva, Paukovček, Kuric – Kadura, M. Mravec, Bartík – Šmihula, Pajong, Staroň.