Správy

Palec hore pre dobrovoľníkov: Pre seniorov nakúpia potraviny, drogériu i lieky

Dobrovoľníci v Liptovskom Mikuláši pomáhajú seniorom, ktorí sú v súčasnej situácii tí najohrozenejší. Nákup potravín, drogérie i liekov vybavia za nich.

Ilustračný obrázok k článku Palec hore pre dobrovoľníkov: Pre seniorov nakúpia potraviny, drogériu i lieky
Zdroj: TASR

Nákup potravín, drogérie a liekov bez predpisu pre samostatne žijúcich seniorov a zdravotne znevýhodnených ľudí z Liptovského Mikuláša zabezpečia v týchto dňoch dobrovoľníci. Bezplatnú pomoc v súvislosti s výskytom nového koronavírusu na Slovensku spustilo mesto v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Informovala o tom hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.

Záujemcovia si môžu takúto formu pomoci rezervovať na telefónnom čísle 0903558921 u Mariky Kubíkovej zo Slovenského Červeného kríža – Územného spolku Liptovský Mikuláš alebo napísať na e-mailovú adresu osamelysenior@mikulas.sk.

„Dobrovoľníci, ktorí zabezpečia nákup, budú mať preukaz a vestu Slovenského Červeného kríža. Objednávky na nákupy sa zbierajú denne do 10.00 h. Objednávky doručené po 10.00 h budú vybavené až na druhý deň,“ priblížila hovorkyňa s tým, že do e-mailu s objednávkou treba nutne uviesť aj telefonický kontakt.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie