Tomáš Batiz Vodný slalom

Parádny výkon Liptáka Grigara: Jakub vyhral kvalifikáciu Svetového pohára

Všetci traja slovenskí singlisti postúpili z piatkových rozjázd finálového 5. kola Svetového pohára v pražskej Troji.

Ilustračný obrázok k článku Parádny výkon Liptáka Grigara: Jakub vyhral kvalifikáciu Svetového pohára
Zdroj: TASR

Alexander Slafkovský si vybojoval semifinále zo siedmeho miesta, Matej Beňuš bol jedenásty a Michal Martikán obsadil 12. priečku.

„Išlo sa mi dobre, akurát od päťky do desiatky bola náročnejšia pasáž a nepodaril sa mi nájazd, tam som aj ťukol. Môj čas bol však v porovnaní viac ako v pohode, takže som postúpil z prvej rozjazdy a to je najdôležitejšie,“ povedal Beňuš. Najlepšie spomedzi Slovákov dopadol Slafkovský, umiestnenie v kvalifikácii však nepreceňoval.

„Bolo to o postupe, najlepšie z prvej jazdy a urobiť si pohodu, pretože v sobotu to už bude niečo iné.“

V dobrom svetle sa ukázal Jakub Grigar v K1, ktorý zvíťazil v kvalifikácii, pričom sa prezentoval čistou jazdou. „Nepozeral by som na výsledok, teší ma skôr moja jazda. Takáto by vyšla aj na prvú desiatku, takže by som ich chcel mať čo najviac,“ povedal Grigar.

V semifinále sa predstaví aj kajakár Andrej Málek. Ten si zabezpečil postup tiež v prvej jazde, obsadil 17. miesto. „V minulom kole som robil veľa chýb. Aj tu som cítil tlak, najmä v spodnej časti trate a to mi trochu zväzovalo ruky. Musím na tom popracovať, aby som išiel svoje jazdy a nebol v strese,“ priznal Málek. Tretí kajakár Martin Hlačin neuspel ani v druhej rozjazde, keď mu na postup chýbalo 1,03 sekundy.

jVo finále SP si pretekári pripíšu do klasifikácie dvojnásobný počet bodov.

Rýchle správy

Najčítanejšie