Tomáš Batiz Šport

Petra Vlhová po nevydarenom slalome v Levi: Musím to predýchať

ovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila druhé kolo sobotného slalomu Svetového pohára. Zvíťazila jej najväčšia konkurentka Mikaela Shiffrinová.

Ilustračný obrázok k článku Petra Vlhová po nevydarenom slalome v Levi: Musím to predýchať
Zdroj: TASR

Vlhová vo fínskom Levi po prvom kole viedla, ale chyba za úvodným medzičasom ju stála šancu na víťazstvo. To si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou (+1,78 s) a Rakúšankou Katharinou Truppeovou (+1,94), ktorá sa premiérovo v kariére dostala na pódium.

„Veľmi ma to hnevá, keďže po prvom kole som to mala dobre rozbehnuté, cítila som sa fajn. Išla som buď, alebo, tentoraz som vypadla, ale kto neriskuje, nezvíťazí,“ zhodnotila rodáčka z Liptova.

V Levi absentovala na pódiu len po druhý raz po premiére v roku 2013, pri predchádzajúcich troch účastiach zakaždým skončila v elitnej trojke. „Musíme si pozrieť, čo sa stalo, zrejme mi zarezalo špičky. Videla som v televízii, že Wendy išla veľmi dobre, všetky sme išli naplno, Mikaela aj ja. Žiaľ, spravila som chybu, ktorá sa mi nestala veľmi dlho a veľmi dlho ma bude mrzieť,“ zhodnotila Vlhová.

O prvé víťazstvo v sezóne zabojuje Petra Vlhová najbližší víkend v americkom Killingtone. „Musím to predýchať, je však začiatok sezóny, máme ďalšie preteky, v USA sa budem snažiť ísť na riziko rovnako ako tu a raz to určite vyjde,“ povedala Vlhová

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie