Slávka Kellová Kultúra

Plesová zábava na ľudovú nôtu: Príďte na Paples

Chodíte radi na plesy, ale strojená škrobenosť vám nevonia? Príďte sa vytancovať na Batôžkový Paples, ktorý pripravuje Liptovské kultúrne stredisko (LKS) v spolupráci s folklórnym súborom Váh v Liptovskom Mikuláši.

Ilustračný obrázok k článku Plesová zábava na ľudovú nôtu: Príďte na Paples
Foto: Slávka Kellová

Batôžkový Paples je netradične tradičnou zábavou vo fašiangovom období nielen pre priaznivcov folklóru. „Súčasťou Paplesu sú všetky body ako na každom inom plese, len sú obohatené o svojský pohľad či nadhľad a výbornú uvoľnenú atmosféru,“ vysvetľuje etiketu Michaela Košová z LKS.

„Začíname uvítaním, slávnostným otvorením, pokračujeme elegantným predtancovaním a najlepší liptovskí muzikanti budú vyhrávať okolo stolov,“ opisuje v skratke priebeh Michaela Košová.

Chýbať nebude tombola, škola ľudových tancov a zábava pri ľudovej hudbe, čím je širokej verejnosti priblížená tradičná forma ľudovej zábavy. Už názov napovedá, že tu sa nebudú stoly ohýbať pod ťarchou pripravených dobrôt. Každý si svoj batôžtek plný niečoho na zahryznutie a niečoho na zapitie musí priniesť sám a aj niečo „originálne“ do tomboly.

„Od všetkých návštevníkov očakávame presný príchod, fašiangovú náladu, neformálne spoločenské oblečenie kreatívne doplnené o folklórnu súčiastku, napríklad klobúk, šatku, čepiec, lajblíka alebo valašku a vítané sú aj masky,“ pripomína s úsmevom Michaela.

Batôžkový Paples organizátori naplánovali na prvý februárový deň tohto roka od 19:00 vo veľkej sále Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši.

Miesto je potrebné si dopredu rezervovať. Cena jedného miesta je 5 eur. V cene je PAPLESNÍK s prekvapením, ktorý dostane každý hosť pri vstupe. Miesto si môžete rezervovať na číslach 044/55 229 81 a 0905 832 950, alebo v Liptovskom kultúrnom stredisku v budove Čierneho orla.

foto: LKS

Pozvánka na Batôžkový Paples 2013
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie