Tomáš Batiz Od Vás

Počasie neprestáva udivovať: Lipták Jakub sa pozrel na teplomer a nechápal, FOTO vnútri

Počasie sa zbláznilo. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. A nečudo. Podľa fotky, ktorú nám do redakcie poslala naša čitateľka, by sme mali pomaly oprášiť plavky a začať nakupovať opaľovacie krémy...

Ilustračný obrázok k článku Počasie neprestáva udivovať: Lipták Jakub sa pozrel na teplomer a nechápal, FOTO vnútri
Zdroj: TASR

Ešte nedávno sme pred odchodom do práce škrabali autá, dnes už z nich Liptákom počas jazdy trčia predlaktia z otvorených okienok. Teplé popoludnia v meste úradujú už niekoľko dní a mnohí skloňujú aktuálne počasie ako skôr letné než aké by si predstavovali na začiatku jari.

Ortuť poriadne vyskočila

Jar odštartovala len nedávno a čoraz viac Mikulášanov už presedláva z čižiem rovno do ľahkého letného oblečenia. A majú na to dôvod. Dôkazom je teplomer, ktorý dnes odfotil naša čitateľ. Prekvapilo ho už číslo, na ktoré sa ortuť vyšplhala doobeda, keď ešte na okne vládol príjemný chládok.

,,Už ráno tam bolo 11°C, a to slnko ešte vôbec nebolo na tej strane, do ktorej máme okno," vysvetľuje Jakub z Laziska. Zvedavosť Jakubovi nedala a na teplomer sa vybehol pozrieť aj krátko po obede, keď už naň padli prvé slnečné lúče. Výsledok – 22°C (foto v galérii).

Mikulaš 24 vždy s aktuálnou predpoveďou

Počas prvých aprílových dní slnko žiarske ulice nešetrí, pred vrtochmi počasia však treba byť pre istotu v strehu. S našou sekciou o počasí máte aktuálnu predpoveď počasia šitú na Liptovský Mikuláš. Stačí, keď na ľavej lište našej stránky, pod kalendárom, kliknete na ikonku predpovede počasia.

Šikovná a prehľadná predpoveď vo forme časového harmonogramu ukazuje očakávanú teplotu na jednotlivé hodiny dňa so symbolmi (dážď, oblačnosť atď …). Nájdete v nej však aj informáciu o rýchlosti vetra či o čase východu a západu slnka. Predpoveď na Mikulaš 24 vám prezradí všetko o počasí nielen na aktuálny deň, ale i niekoľko dní dopredu. Dáta k predpovediam dodáva Nórsky meteorologický inštitút (MET Norway).

Titul. foto: ilustračné

Náš čitateľ Jakub nám poslal foto: Informácie z teplomeru ho prekvapili!
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie