Tomáš Batiz Správy

Počin mikulášskych študentov si zaslúži poklonu: Stovky eur venovali do liptovskej nemocnice!

Mikulášski študenti plesali pred niekoľkými dňami. Výťažok z plesu šlachetne odovzdali na dobrú vec.

Ilustračný obrázok k článku Počin mikulášskych študentov si zaslúži poklonu: Stovky eur venovali do liptovskej nemocnice!
Zdroj: Dnes24.sk

Ples študentov už každoročne patrí medzi obľúbené podujatia v Liptovskom Mikuláši. Študenti Gymnázia Michala Miloslava Hodžu plesali pred niekoľkými dňami. Výťažok z plesu aj tento rok venovali nadácii DUMI v Liptovskom Mikuláši.

“Tento rok poputuje 482,34 € na účel zakúpenia dojčenskej váhy a sondy Y k oximetru pre novorodenecké oddelenie nemocnice,” informuje Michal Bohuš, predseda Žiackej študentskej rady (ŽSR) GMMH.

Ples, ktorý sa konal pod záštitou ŽŠR už po trinástykrát, je na tamojšom mikulášskom gymnáziu už dlhoročnou tradíciou a každý rok sa výťažok vyzbieraný na tombole a vstupenkách venuje na dobročinné účely. “Z pohľadu organizátorov môžeme povedať, že sa nám podarilo naplniť našu prvotnú víziu a môžeme s istotou tvrdiť, že organizačne bol tento ples lepší než minulý,” dodal Bohuš.

V roku 2016 sa vyzbierala o niečo menšia suma. “Minulý rok sme nadácii odovzdali 200 eur,” poznamenal Juraj Kozák, bývalý predseda ŽSR.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie