Tomáš Batiz Futbal

Podbrezová poľahky zvíťazila nad Tatranom: Liptáci prehrali rozdielom triedy

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš neuspeli v 4. kole II. ligy. Liptáci prehrali s Podbrezovou rozdielom triedy.

Ilustračný obrázok k článku Podbrezová poľahky zvíťazila nad Tatranom: Liptáci prehrali rozdielom triedy
Zdroj: Rastislav Búgel

Tatran si naposledy na ihrisku súpera poradil s Púchovom, keď uspel vďaka dvom gólom Staša. Stredopoliar Liptákov mohol otvoriť skóre stretnutia aj v Podbrezovej, no s jeho zakončením z priameho kopu si poradil brankár Macej. O úvodný gól sa tak postarali domáci, keď v 21. minúte po tom čo sa presadil Hric. Do prestávky mohol vyrovnať Laura, no ten v dobrej príležitosti netrafil loptu.

Podbrezovej vyšla desaťminútovka v druhom dejstve, vďaka ktorej bodovala naplno. V 54. minúte zvýšil na 2:0 Mejri, vzápätí poslal železiarov do trojgólového vedenia Straňák. Na konečných upravil v 76. minúte Špyrko.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0)

• Góly: 21. Hric, 54. Mejri, 62. Straňák, 76. Špyrka
  • FK Železiarne Podbrezová: Macej – Viazanko ©, Mizerák, Straňák, Mejri, Pastorek, Paraj, Chvátal, Hric, Galčík, Marcin
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – A. Krčík, Gerát, Bartoš, Staš, Nemergut, Kačerík, Čery, Laura, Kucharčík ©, D. Krčík