Tomáš Batiz Hokej

Podtatranské derby v príprave: Liptáci neuspeli v Poprade

Hokejisti Liptovského Mikuláša odohrali druhý prípravný zápas. V súboji s Popradom ťahali za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Podtatranské derby v príprave: Liptáci neuspeli v Poprade

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa v rámci druhého prípravného zápasu predstavili v Poprade. Pre zverencom Antona Tomka to bola odveda so susedným tímom spod Tatier, keďže práve proti Popradu uspeli Liptáci na úvod prípravy 3:2.

Tentokrát však hráči Liptovského Mikuláša ťahali za kratší koniec. Mikulášanov síce poslal do vedenia v závere prvej tretiny Ozolins, no v prostrednej časti strhli vedenie na svoju stranu “kamzíci”, keď sa dvakrát presadil Zagraban a raz presne mieril Karterud. Za hostí znížil v 36. minúte Sukeľ.

V tretej tretine sa už Liptákom nepodarilo zopakovať víťazstvo nad Popradom z prvého prípravného stretnutia. Konečnú podobu výsledku 4:2 dal svojim druhým presným zásahom Karterud.