Krimi Správy

Policajti obvinili mikulášskeho lekára (55): Nafúkal v práci

Na operačnom stredisku prijali oznámenie o podozrení, že službukonajúci lekár v liptovskomikulášskej nemocnici je asi pod vplyvom alkoholu. Muž je už obvinený.

Ilustračný obrázok k článku Policajti obvinili mikulášskeho lekára (55): Nafúkal v práci
Zdroj: TASR

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru (OO PZ) v Liptovskom Mikuláši 55-ročného lekára z okresu Liptovský Mikuláš.

V liptovskomi­kulášskej nemocnici mu policajti počas jeho služby namerali vo štvrtok (29. 8.) pri dychovej skúške 0,89 mg/l (1,85 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Radko Moravčík.

,,Skrátené vyšetrovanie bolo skončené a spis bol predložený prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža," doplnil krajský policajný hovorca.

Na operačnom stredisku KR PZ v Žiline prijali vo štvrtok pred 21. hodinou oznámenie o podozrení, že službukonajúci lekár v liptovskomi­kulášskej nemocnici je asi pod vplyvom alkoholu.

,,Okamžite bola na miesto vyslaná policajná hliadka z OO PZ Liptovský Mikuláš. Po výzve policajtov sa službukonajúci lekár podrobil dychovej skúške. Policajti lekárovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar," dodal Moravčík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie