Tomáš Batiz Krimi

Polícia obvinila Liptákov (18) a (19) z lúpežného prepadnutia: Mužovi sa vyhrážali nožom a päsťami

Dvoch mladíkov z Liptova polícia obvinila zo zločinu lúpeže. Prečítajte si ďalšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Polícia obvinila Liptákov (18) a (19) z lúpežného prepadnutia: Mužovi sa vyhrážali nožom a päsťami
Zdroj: TASR

Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová informovala, že dvojica mala v utorok (17.12.) na ceste z Lučivnej do Svitu (okres Poprad) olúpiť muža sediaceho v aute.

Ako informuje polícia, popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže, kde páchateľovi podľa zákona hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Po vzájomnej dohode páchateľov došlo k lúpežnému prepadnutiu muža z obce Švábovce, ktorý sedel v motorovom vozidle na strednom sedadle vzadu.

"Osoba sediaca vedľa neho mu vytrhla z ruky mobilný telefón, z tváre mu vzala okuliare o rozlomila ich. Následne od neho pýtala peniaze a päsťou ho udrela do tváre,“ priblížila incident hovorkyňa s tým, že na vystupňovanie svojich vyhrážok útočník použil aj nôž, ktorý mal pri sebe.

Poškodeného muža obe osoby nakoniec vytiahli z auta von, prehľadali ho a vzali mu 200 eur i bankomatovú kartu. Útočníci nasadli do auta a odišli preč. Poškodený muž utrpel škodu vo výške cca 900 eur a zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia štyri týždne.

„Už o pár hodín po útoku boli políciou zadržané dve osoby podozrivé zo spáchania tohto trestného činu. Išlo o 18-ročného muža z obce Važec a 19-ročného mladíka z Liptovského Mikuláša. Na základe dôkaznej situácie voči obom zadržaným mužom popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže,“ doplnila Ligdayová s tým, že polícia na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné procesné úkony, ktoré si tento prípad vyžaduje.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie