Tomáš Batiz Futbal

Posledný prípravný zápas Tatranu: V generálke remíza s Dubnicou

Futbalisti Liptovského Mikuláša majú za sebou posledný prípravný zápas. Na domácim ihrisku privítali Dubnicu nad Váhom.

Ilustračný obrázok k článku Posledný prípravný zápas Tatranu: V generálke remíza s Dubnicou

V generálne na začiatok sezóny II. ligy remizovali hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš na domácom ihrisku s Dubnicou nad Váhom 2:2. Tatran síce v prvom polčase skóroval zásluhou Staša, ale do kabín išiel s jednogólovým mankom a to za stavu 1:2. O konečnej remíze rozhodol v 68. minúte Kucharčík, ktorý sa z pokutového kopu nemýlil.

„Odohrali sme posledný prípravný zápas. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale potom sme súpera sme postavili na nohy veľkou chybou. Celý druhý polčas sme súpera sme tlačili z čoho prišiel aj vyrovnávajúci gól.“ skonštatoval Ján Papaj, športový riaditeľ MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Väčšiu výpovednú hodnotu môže mať pre zverencov Jozefa Šimka zápas s Dolnou Žďaňou, ktorú v sobotu 29. júla vyzvú v prvom zápase sezóny. V prípravnom meraní síl boli šťastnejší hráči Tatranu, ktorí zvíťazili 3:2. „Tešíme sa na tento zápas. Veríme, že dobre vkročíme do novej sezóny a pripíšeme si všetky tri body,“ dodal Papaj.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dubnica nad Váhom 2:2 (1:2)

Góly: 19. Staš, 68. Kucharčík (11m)

MFK Tatran: Mikušiak, Ondrek, Očenáš, Kucharčík, Janec, Lišivka, Thomka, Kotora, Papaj, Otruba, Kapláň

Striedali: Staš, Andrić, Laco, Šimún