Tomáš Batiz Kultúra

Postupová súťaž v Mikuláši: V kulturáku sa predstavia desiatky divadelných súborov

Divadelníci z celého Slovenska zavítajú do Liptovského Mikuláša. Dôvodom je známa postupová prehliadky neprofesionálnych divadiel.

Ilustračný obrázok k článku Postupová súťaž v Mikuláši: V kulturáku sa predstavia desiatky divadelných súborov
Zdroj: TASR

Dejiskom 45. ročníka celoštátnej súťažnej postupovej prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých Belopotockého Mikuláš sa v dňoch 6. až 9. júna stane mesto Liptovský Mikuláš a dosky javiska tamojšieho domu kultúry. Podujatie je konfrontačnou platformou neprofesionálnych divadiel, ktoré postúpili z ôsmich krajských súťažných prehliadok.

„Programová rada pri Národnom osvetovom centre (NOC) v Bratislave rozhodla o postupe 18 divadelných súborov. Do poroty zasadnú osobnosti z radov odborníkov,“ informovala metodička pre amatérske divadlo Liptovského kultúrneho strediska (LKS) v Liptovskom Mikuláši Eva Štofčíková.

Doplnila, že prehliadka je vyvrcholením trojstupňového postupového systému súťaže neprofesionálneho divadla dospelých na Slovensku v dvoch súťažných prúdoch, ktorej vyhlasovateľom je NOC z poverenia ministerstva kultúry. Hlavným organizátorom prehliadky je LKS.

Spoluusporiadateľmi podujatia sú liptovskomikulášsky dom kultúry, kultúrne centrum Diera do sveta, Dom Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši a Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) v Liptovskom Hrádku.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie