Samospráva

Prednostka mikulášskeho MsÚ požiadala o uvoľnenie z funkcie: Toto je jej vysvetlenie

Prednostka Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši Marta Gutraiová po štyroch rokoch šéfovania v utorok požiadala primátora Jána Blcháča o uvoľnenie z funkcie.

Ilustračný obrázok k článku Prednostka mikulášskeho MsÚ požiadala o uvoľnenie z funkcie: Toto je jej vysvetlenie
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej ju primátor uvoľňuje k 31. októbru.

Po 18 rokoch vo verejnej správe sa už moje pracovné ambície naplnili. Cítim, že nadišiel čas zmierniť prednostovské pracovné tempo aj množstvo pracovných povinností v prospech osobného života. Posledný rok bol v mojom osobnom živote mimoriadne ťažký, čo si aktuálne vyžaduje aj viac času tráveného mimo prednostovskej kancelárie,“ povedala Gutraiová.

Prednostka však kancelárske priestory radnice neopúšťa nadobro. Od začiatku novembra chystá vedenie mesta zmenu organizačnej štruktúry, v rámci ktorej má na úrade vzniknúť útvar manažmentu a vnútornej kontroly. Na ňom by mohla pôsobiť aj súčasná prednostka.

Keďže na finančnom odbore nám za posledný rok dochádza už k tretej personálnej zmene vzhľadom na materské dovolenky či odchod jednej vedúcej na starostovský mandát, ponúkol som pani prednostke pozíciu finančného koučingu a mentoringu. Bola by škoda prísť o jej dlhoročné skúsenosti a kompetencie v širokom spektre oblastí verejnej správy. Pani Gutraiová by koordinovala strategické úlohy na finančnom odbore, špecializovala sa na vnútorný audit a mne vzniká neľahká úloha zabezpečiť na prednostovskú pozíciu do 1. novembra adekvátnu náhradu tak, aby bol neustále zabezpečený plynulý chod úradu,“ uviedol liptovskomikulášsky primátor. Zároveň doplnil, že kandidáta na túto pozíciu bude hľadať v interných aj externých zdrojoch. Podľa Blcháča to musí byť človek predovšetkým znalý komunálnej politiky.

Marta Gutraiová pracuje v tíme primátora Blcháča už deviaty rok. Pôsobila na pozícii vedúcej finančného odboru a prednostu úradu.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie