Tomáš Batiz Futbal

Prekvapenie na úkor Tatranu: Liptáci prehrali s predposledným Trebišovom

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš prehrali na domácom ihrisku s tímom zo spodnej časti tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapenie na úkor Tatranu: Liptáci prehrali s predposledným Trebišovom

Liptáci naskočili do zápasu aktívne a už od prvých minút držali loptu na svojich kopačkách v útočnej polovici. Prvú veľkú príležitosť si domáci vypracovali v 7. minúte, keď sa peknou individuálnou akciou Čery dostal do veľmi dobrej streleckej pozície, ale jeho zakončenie letelo iba nad bránu. Tesne pred koncom prvého dejstva mohol hostí ešte poslať do vedenia Novák, ale v dobrej streleckej pozície bránu netrafil.

Po nedôraznom bránený sa pred Gábriša dostal Novák, ktorý nemal v 46. minúte problém loptu poslať do odkrytej brány. Liptáci boli po inkasovanom gól poriadne zaskočení. V 61. a 64. minúte sa domáci dopustili chýb, ktoré umožnili Novákovi dostať sa do úniku sám proti brankárovi. Gábriš ale vytiahol dva parádne zákroky a nedovolil Trebišovu navýšiť svoje vedenie. V 67. minúte sa po rohovom kope dostal k prudkej strele spoza pokutového územia Čery, no aj túto veľmi dobrú strelu Bieszczad zneškodnil. V 80. minúte rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich, ktorého sa ujal Dragan Andrić, no ani ten nebol úspešný a stav zápasu sa nemenil. Na konečných 0:2 upravil v 86. minúte Zajac a o osude stretnutia bolo rozhodnuté.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Slavoj Trebišov 0:2 (0:0)

• Góly: 46. Novák, 86. Zajac
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec, Gerát, Staš (66. Žákovič), Lišivka, Kuc, Čery, Laura (80. Kucharčík), Bartoš, D. Andrić. Ondrek (66. Václavík)
  • Slavoj Trebišov: Bieszczad – Kražel, Špak, Lazarus, Da Silva Junior (90. Vojtovič), Lorinčák, Zajac (90. Starosta), Nikolić, Novák (76. Dos Santos Silva), Kolesár