Tomáš Batiz Hokej

Príprava hokejistov je na konci: Prekvapil najmä tretí útok

Hokejisti Liptovského Mikuláša majú za sebou posledný prípravný zápas pred štartom nového ročníka Tipsport Ligy.

Ilustračný obrázok k článku Príprava hokejistov je na konci: Prekvapil najmä tretí útok

Liptáci nenadviazali na domáce víťazstvo s Košicami a v poslednom prípravnom zápase prehrali s Michalovcami 1:2.

Účastník prvej ligy odohral zápas na ľade Vranova nad Topľou. V 20. minúte síce poslal hostí do vedenia Lištiak, ale k obratu v 34. minúte zavelil Hvila, ktorého následne sedem minút pred koncom doplnil Cvengroš.

Sumár prípravy

Hokejisti Liptovského Mikuláša majú za sebou dokopy deväť prípravných zápasov so skóre 28:31. Faktom však ostáva, že skóre si Liptáci vylepšili na Spišskom pohári proti prvoligovým tímom – 9:0 Spišská Nová Ves, 6:1 – Poprad. Podobne sa z víťazstva tešili ešte v Poprade po výsledku 5:3 a v jedinom domácom zápase zdolali Košice 3:2. V ostatných piatich zápasoch ťahali zverenci Pavla Paukovčeka za kratší koniec.

Gólový tretí útok

V príprave svojimi dobrými výkonmi zaujal najmä tretí útok v zložení Števuliak – Langhammer – Piatka, ktorý sa postaral takmer o väčšinu vstrelených gólov. Sklamaním je určite efektivita prvého útoku Sukeľ J – Sukeľ M – Uram, ten sa v príprave mimoriadne strelecký trápil.

Nové posily

Vedenie klubu sa počas letnej prípravy posilnilo najmä v obrane, čo sa po poslednej sezóne dalo aj čakať, keďže Liptáci v základnej časti inkasovali najviac gólov. Kurali, Tabaček, Pacalaj a Suchý v príprave potvrdili svoje kvality a pravdepodobne v sezóne obsadia prvé dve obranné rady.

Liptovský Mikuláš však nezačne sezónu ideálne. Z prvých siedmich zápasov odohrá na domácom ľade iba jeden. Pritom Liptákov na úvod čakajú tímy ako Trenčín a Košice.