Správy

Prípravy na vakcináciu v kraji začnú v Liptovskej nemocnici: Koho budú očkovať prioritne?

K spusteniu vakcinácie dôjde aj v ostatných krajských nemocniciach a to v Čadci, v Dolnom Kubíne či v Trstenej.

Ilustračný obrázok k článku Prípravy na vakcináciu v kraji začnú v Liptovskej nemocnici: Koho budú očkovať prioritne?
Zdroj: TASR/AP

Prípravy na vakcináciu proti ochoreniu Covid-19 v nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa začnú najskôr v Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši.

Kto prioritne?

Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej sa nemocnica zaradila medzi 25 vakcinačných centier na Slovensku.

Doplnila, že možnosť vakcinácie budú mať prioritne zamestnanci nemocnice a následne ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti podľa metodiky stanovenej Ministerstvom zdravotníctva SR.

Ďalšie nemocnice

„Dúfame, že práve správny a zodpovedný prístup zdravotníkov k bezpečnej vakcinácii zabezpečí nižší počet infikovaného zdravotníckeho, ale aj nezdravotníckeho personálu. A tým zaistíme bezpečnejšiu prácu v našich nemocniciach a zároveň sa tak neohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Veríme, že budeme správnym príkladom aj pre širokú verejnosť,“ vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.

Počas týždňa sa spustí vakcinácia aj v ostatných krajských nemocniciach – Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne a Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej, dodala hovorkyňa ŽSK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

Najčítanejšie