Tomáš Batiz Správy

Radnica dvíha varovný prst: Za nepokosené pozemky hrozí pokuta️

S výzvou na starostlivosť o pozemky a zabezpečenie kosenia prichádzajú aj v tomto roku zamestnanci mestského úradu smerom k vlastníkom, užívateľom a správcom pozemkov.

Ilustračný obrázok k článku Radnica dvíha varovný prst: Za nepokosené pozemky hrozí pokuta️
Zdroj: Dnes24.sk

Za nesplnenie povinnosti starostlivosti o poľnohospodársku pôdu alebo jej poškodenie môže okresný úrad uložiť pokutu fyzickým osobám do 330 eur, právnickej osobe a podnikateľom do 33.200 eur za hektár️.

S výzvou na starostlivosť o pozemky a zabezpečenie kosenia prichádzajú aj v tomto roku zamestnanci mestského úradu smerom k vlastníkom, užívateľom a správcom pozemkov. Odkazujú pritom na dodržiavanie platných všeobecne záväzných nariadení.

„Udržiavaním pozemkov zabránite prerastaniu burín, šíreniu peľových zŕn a inváznych druhov rastlín, výskytu hlodavcov, hmyzu a plazov, rastu náletových drevín, zvýšenému riziku požiarov a tiež zhoršeniu dobrých susedských vzťahov,“ podotkla Lenka Jurečková z oddelenia životného prostredia radnice.

Jurčeková zároveň vyjadrila vďaku obyvateľom, ktorí sa o pozemky starajú, zbavujú ich burín a dbajú o poriadok v okolí svojich obydlí.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie