Rekonštrukcia mikulášskej škôlky: Inovácia za státisíce eur

Známu škôlku v Liptovskom Mikuláši čakajú stavebné úpravy. Cieľom je rozšíriť jej kapacitu.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia mikulášskej škôlky: Inovácia za státisíce eur
Zdroj: Dnes24.sk

Mikulášska radnica získala z externých zdrojov 320-tisíc eur na rekonštrukciu Materskej školy Komenského. Ako informuje Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš, peniaze budú použité na stavebné úpravy a nadstavbu materskej školy. „Vďaka tomu otvoríme novú triedu a rozšírime kapacitu školy, ktorej naplnenosť sa už dlhšie pohybuje nad sto percent,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Zámerom mesta je rozšíriť školu, ktorá sa nachádza v spádovej oblasti v centre mesta a obyvateľom je ľahko dostupná. “Stavebným prácam pri nadstavbe predchádzajú búracie, ktoré spočívajú v odstránení tepelnoizolačných vrstiev, lexanových prístreškov pri vstupoch a ďalších. Následne vznikne nový priestor nad celým prvým poschodím,” konštatuje mestská hovorkyňa Čapčíková.

V rámci samotných stavebných prác zrealizujú zateplenie celej stavby, strechy, rekonštrukciu pavlačí, opravu vstupov a schodov do jednotlivých častí objektu. „Plánujeme tiež osadenie požiarneho schodiska, vymaľovanie interiérov či prípravu pre stavbu stolového výťahu. V rámci druhej aktivity sa nakúpi vybavenie materskej školy ako nábytok, koberce, detské ležadlá, lavičky do šatne či didaktické pomôcky,“ vymenovala Jana Kormaníková z mestského úradu.

V súčasnosti materskú školu navštevuje 72 detí v troch triedach. Po realizácii projektu sa kapacita zvýši o 24 detí. Podľa Čapčíkovej, stavebné práce začnú najneskôr v lete tohto roku, nová trieda by mohla byť otvorená od septembra 2019.