Tomáš Batiz Správy

Rekonštrukcia vnútrobloku na Štefánikovej ulici: FOTO a VIDEO priamo z miesta

V Liptovskom Mikuláši sa v týchto dňoch pracuje na inovácii ulice Štefánikovej. Ako to tam vyzerá si môžete pozrieť na videu.

Zdroj: Dnes24.sk

Liptovskomikulášska radnica spustila komplexnú rekonštrukciu vnútroblokovej komunikácie a parkovacích plôch na Štefánikovej ulici. Podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej by práce mali trvať do konca septembra.

„Mesto tu vyrieši odvodnenie, prostredníctvom zamestnancov Verejnoprospešných služieb (VPS) mesta upraví parkovacie státia a dôjde aj k zmene dopravného značenia. Je to ďalší krok k úprave vnútroblokov na Štefánikovej ulici,“ načrtla Čapčíková s tým, že v tejto lokalite už radnica v uplynulom období realizovala nové kontajnerové stojiská a tiež nechala rozšíriť detské ihrisko.

Práce na výstavbe nových parkovacích plôch napredujú aj na Jilemnického ulici. Mesto tu dalo vybudovať 38 nových priečnych parkovacích miest a dve nové kontajnerové státia.

„V tejto lokalite Starého Mesta sa doteraz parkovalo na ceste, pretože parkovacie plochy tu chýbali, čo sťažovalo premávku a neraz znemožňovalo údržbu. Ide o investičnú akciu, ktorá je zahrnutá v pláne na rekonštrukciu a výstavbu miestnych komunikácií v meste Liptovský Mikuláš na roky 2018 – 2023,“ vysvetlila Čapčíková.

Komplexné rekonštrukcie miestnych komunikácií, chodníkov a parkovacích plôch sú tiež jednou z položiek pripravovaného mestského rozpočtu na rok 2020. Konkrétne ulice, ktoré bude mesto navrhovať poslancom na realizáciu, budú podľa hovorkyne známe až v ďalšej fáze tvorby rozpočtu.

„Prioritou pri ich zaradení bude harmonogram komplexných rekonštrukcií, ktorý mesto vytvorilo na základe pasportu miestnych komunikácií. Na rad by tak mali prísť aj opravy ciest a chodníkov, ktorých financovanie neschválili poslanci v tomto roku,“ uviedla hovorkyňa mesta.

FOTO: Rekonštrukcia Štefánikovej ulice
6
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie