Barbara Dallosová Správy

Rodinku s deťmi napadol roj divých ôs: Policajt v civile riskoval život!

Krik a rodina s deťmi metajúca sa v roji divého hmyzu. Takáto scéna sa naskytla Romanovi, ktorý neváhal a pohotovo zasiahol.

Ilustračný obrázok k článku Rodinku s deťmi napadol roj divých ôs: Policajt v civile riskoval život!
2
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR

O prípade, kedy policajt v civile zachránil rodinu pred útokom divého roja ôs, informuje Polícia Slovenskej republiky. Obdivuhodné na jeho konaní je predovšetkým to, že sa do zásahu pustil aj keď je na bodnutie sám alergický.

Reč je o Romanovi Kvasňovskom zo Žilinského kraja. Ten počas cyklotúry pod zeleným mostom zbadal muža s krikom a v závese ženu s dvomi deťmi, pričom všetci sa metali a deti plakali.

„Roman si všimol, že najviac napadnuté sú neznáma žena a jej dcéra, neváhal ani sekundu a snažil sa ich zbaviť ôs jeho holými rukami. Neznáma žena mu následne povedala, že namieste majú ešte osobné veci, ktoré potrebujú. Roman v duchu hesla "pomáhať a chrániť“ išiel na inkriminované miesto, no v tom zbadal roj ôs, ktorý ho v tej chvíli napadol," opisuje dramatické chvíle polícia.

Šťastím bolo, že policajt to z miesta udalosti mal domov len na skok. Bežal teda po postrek proti osám a ponáhľal sa naspäť. Postupne odpudil postrekom osy z každého na mieste a všetkých členov rodinky sa pýtal na ich zdravotný stav.

Na mužovi bolo zjavne vidieť, že je malátny a točí sa mu hlava. Najviac boli dobodané žena a dcéra. Roman ihneď volal sanitku a následne si uvedomil, že aj on bude potrebovať pomoc, lebo je alergický na bodnutie osou.

„Napriek tomu sa do príchodu sanitiek snažil všetkých upokojiť, pretože sa mieste vládol chaos a obavy. Po príchode sanitiek na miesto boli všetci odvezení do nemocnice a všetko dobre dopadlo. Celá rodinka sa má už dobre a Roman je napriek 15 bodnutiam ôs v poriadku tiež,“ dodáva k prípadu polícia a svojmu kolegovi na záver odkazuje: „Roman, veľký rešpekt, náš pomyselný klobúk dávame hlboko dole!“

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie